Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Milan me president të ri, largohet edhe Fasone

Postuar: 21/07/2018 - 10:36

Është duke u zhvilluar asambleja e aksionerëve të Milanit. Ashtu siç pritej është kërkuar largimi i drejtuseve kinezë dhe gjithë Këshillit Administrativ.

Kjo kërkesë është aprovuar dhe Fasone nuk do të jetë me në krye të Milanit. Ndërkohë nga ana tjetër Paolo Scaroni është ai që do të jetë presidenti i Milanit. “Është një nder për mua”, kanë qenë fjalët e tij të para.

Asambleja propozoi që ky bord të ishte në detyrë deri në 30 qershor të 2020. Skaroni do të jetë presidenti i 23-të në historinë kuqezi. Ky i fundit është një ndër më të besuarit e fondit “Elliott”, që së fundmi është ka marrë pronësinë e Milanit. Skaroni njihet edhe si një tifoz i flaktë i Milanit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 07:23

 Hoze Murinjo i kishte kërkuar klubit të Mançester Junajtid që të negocionte dhe në fund të sillte tek “Djajtë e kuq” anglezë pesë lojtarë cilësorë, por në fund klubi nuk ia përmbushi kërkesën, duke s

Postuar: 16/08/2018 - 07:21

Kukësi do të kërkojë sot në mbrëmje përmbysjen e madhe ndaj Torpedos gjeorgjiane, kui ndeshja e p

Postuar: 16/08/2018 - 07:19

 Tirana festoi dje 98-vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 15/08/2018 - 23:42

Atletico Madridi me rezultatin 4-2 është shpallur fituesi i Superkupës së Europës.

Postuar: 15/08/2018 - 23:03

 Nuk ka fitues të Superkupës së Europës gjatë kohës së rregullt, me Realin e Madridit dhe At

Postuar: 15/08/2018 - 20:27

Sot në orën 21:00 vëmendja e futbollit botëror zhvendoset në Talin, ku do të zhvillohet superndes

Postuar: 15/08/2018 - 19:21

Jo vetëm një mundësi për të përfituar nga prania e Cristiano Ronaldos në Seria A, por edhe një rr