BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Sport

Milan-Newcastle/ Kuqezinjtë më kërkues, Pop i mohon tre herë golin vendasve në dy minuta

Milan-Newcastle/ Kuqezinjtë më kërkues, Pop i mohon tre herë

Milani pret Njukasëllin në sfidën e parë të Ligës së Kampionëve për këtë sezon, me të dyja skuadrat që ndodhen në “Grupin e Ferrit”.

Kuqezinjtë duan të lënë pas atë humbje të hidhur 5-1 nga Interi në fundjavë dhe të rikthehen te fitorja.

Nga ana tjetër “qymyrxhinjtë” vijnë nga një fitore në kampionat, teksa në formacion është edhe një ish. Sandro Tonali rikthehet në “San Siro”, kësaj radhe si kundërshtar i “Djallit”.

19′ Kruniç hedh një krosim drejt zonës, me Teon që godet me kokë, por është sërish Pop që i mohon golin kuqezinjve.  

18′ Kruniç godet nga distanca, por Nik Pop arrin ta ndalë duke e çuar në goditje këndi.

14′ Zhiru provon brenda zonës dhe Pop tregohet sërish i vëmendshëm duke i mohuar golin kuqezinjve.  

13′ Pobega provon me të majtën dhe ndalet nga Pop. Më pas Leao hedh një krosim drejt Çukvuezes, i cili gjuan me kokë, por ndalet sërish nga Pop.