BREAKING NEWS

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar me COVID

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria
x

Sport

Milani fiton edhe me 10 lojtarë

Milani fiton edhe me 10 lojtarë

Milani ka marrë fitoren e 11 në 15 javë të Serie A, duke mposhtur Beneventon 0-2, por me shumë vuajtje.

Skuadra e Piolit shënoi në minutën e 15 golin e parë me 11-metërsh të fituar nga Rebic, ndërsa topin e dërgoi në rrjetë Kessie, por në minutën e 34 ndeshja ndryshoi tërësisht. Tonali lë kuqezinjtë me një lojtar më pak, pas një ndërhyrje të rëndë.

Benevento hidhet e gjitha në sulm, ndërsa Milani vendosen në mbrojtje. Me nisjen e pjesës së dytë, Leao shënon edhe golin e dytë për udhëheqësit e Serie A, duke përfituar nga një dalje e gabuar e portierit.

Mundësia e artë për skuadrën e drejtuar nga Inzaghi për të ngushtuar rezultatin ishte në minutën e 61, por Caprari gaboi nga pika e penalltisë.

Më tej, Milani kishte edhe dy raste të mira për shënim, por këtë herë fati nuk ishte me ata, pasi Calhanoglu dhe Kessie goditën shtyllën.

Me këtë fitore, Milani rimerr vendin e parë me një pikë më shumë se Interi, ndërsa ndeshja e radhës është të mërkurën në San Siro ndaj Juventusit, e cila pritet të vendosë shumë për objektivat e këtij sezoni.