BREAKING NEWS

Ja se si nobelisti Montagnier po hedh në erë Big Farmën dhe po zbardh veprimet kriminale me covid 19

Ja se si nobelisti Montagnier  po hedh në erë Big Farmën dhe  po
x

Sport

MIlani merr goditjen e rëndë

MIlani merr goditjen e rëndë

Milani po vazhdon të kryesojë Seria A-në me 40 pikë të fituara pas 17 ndeshjeve të zhvilluara deri tani. Ekipi kuqezi me në krye Stefano Piolin, po kalon formë fantastik, duke humbur vetëm 1 nga 17 ndeshjet e zhvilluara këtë sezon në Serie A, ndërsa ka barazuar 4 prej tyre. Megjithatë, problemet e kuqezinjve po vazhdojnë të jenë dëmtimet e shumta, ku tani është raportuar nga Sky Sport Italia se Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu nuk kanë trajnuar me klubin.

Ndeshja e ardhshme e Milanit në ligë do të jetë ndaj Cagliarit dhe sipas raportimeve të fundit ata do të kenë disa mungesa. Përveç tyre, Ante Rebic e Rade Krunic nuk janë shëruar akoma nga COVID-19, Rafael Leao është i pezulluar, ndërsa të dëmtuar vazhdojnë të mbesin Matteo Gabbia, Ismael Bennacer dhe Alex Saelemaeker. Kështu, tetë lojtarë të rëndësishëm dhe shumica titullarë, pritet ta humbin ndeshjen e radhës në Serinë A.