BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Sport

Milani merr lajmin e keq, Ibrahimovic merr përgjigjen e rezonancës, zbulohet sa do mungojë sulmuesi

Milani merr lajmin e keq, Ibrahimovic merr përgjigjen e rezonancës,

Milani humbet Zlatan Ibrahimovic, i cili dëmtua sfidën e djeshme në ?San Paolo? ndaj Napolit ku kuqezinjtë triumfuan 1-3 me dy gola të bomberit suedez. Gjatë kontrolleve të kryera për të parë shkallën e dëmtimit, testet e rezonancës rezultuan se gjigandi suedez ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e majtë të cilin do e mbajë larg fushave për 10 ditë.

Lajm i keq ky për kuqezinjtë pasi është e sigurt mungesa e Ibras në ndeshjet deçizive ndaj Lilës dhe Sëlltikut në Europa Ligë dhe Fiorentinës në kampionat. Ibrahimovic po kalonte një moment fantastik pasi edhe pse në moshën 39-vjeçare, ka marrë për dore Milanin drejt sukseseve në këtë sezon.