Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja

Milani mposht Fiorentinën dhe vë një dorë tek titulli, Bonuçi nderon Juventusin

Milani mposht Fiorentinën dhe vë një dorë tek titulli,

Milanistët fituan ngushtë 1-0, por morën tri pikë me vlerë dhe mbajnë kryesimin me fanatizëm. Gjithsesi, gara mbetet e hapur

Milani ka bërë dje një hap të madh drejt titullit kampion në Itali, pasi kapërceu njërën prej pengesave kryesore, nga rivalët e mbetur në këtë fazë të dytë të Serisë A italiane, Fiorentinën. Një gol i Rafael Leaos i dhuroi fitoren 1-0 Milanit ndaj Fiorentinës në një “San Siro” me mbi 71 mijë tifozë kuqezinj. Portugezi përfitoi nga një largim i topit i pasaktë nga ana e portierit Terraçiano tetë minuta përpara fundit të ndeshjes. 22-vjeçari nuk fali, dërgoi topin në rrjetë dhe gjeti golin e dhjetë sezonal në Serie A, duke u bërë portugezi i pestë që arrin numrin dyshifror të golave në kampionatin italian dhe i pari që ia del pa mbushur 23 vjeç. Theo Hernandez shënoi në minutën e shtatë, por goli ishte i parregullt. Oliver Zhirud pati një shans të artë në pjesën e parë pas asistit të Kesie, por u ndal nga portieri Terraçiano. Stefano Pioli hodhi në fushë Ibrahimoviç dhe Rebiç në pjesën e dytë. Maignan mbajti kuqezinjtë në lojë në minutën e 76-të me një pritje fantastike ndaj goditjes me kokë të Kabral. Për t’i dhënë Milanit triumfin e tretë radhazi mendoi Leao, i cili realizoi golin që afron ekipin e famshëm me titullin kampion. Diferenca me Interin (ka luajtur një ndeshje më pak) ka shkuar 5 pikë dhe Milanit i nevojiten 7 pikë në tre takimet e mbetura, për të nisur festën e titullit, që në “Milanello” mungon prej 11 vitesh. Ndërkohë, po në kampionatin italian, Juventusi mori një fitore të rëndësishme dje ndaj Venecias, për të siguruar jo vetëm top-4 që të dërgon në Champions League, por njëherësh edhe për të mbajtur të ndezur rivalitetin me kryesuesit deri në fund të kampionatit (matematika e lejon të shpresojë për titullin, pavarësisht se ndodhet shumë pikë prapa Milanit (7 pikë). Pra, pikërisht dje, Juventusi ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Venecias me rezultat të ngushtë 2:1, në kuadër të javës së 35-të në Serie A. “Zonja e Vjetër” tani është shumë pranë sigurimit të pjesëmarrjes në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm. Leonardo Bonuçi u “shndërrua” në qendërsulmues, për t’ia dhënë fitoren vendasve. Qendërmbrojtësi italian realizoi në minutën e shtatë të ndeshjes, pas asistimit nga qendërmbrojtësi tjetër, Mathijs de Ligt. Megjithatë, shifrat u barazuan në minutën e 71-të kur realizoi Aramu. Bonuçi doli sërish në skenë pesë minuta më pas për t’ia dhënë fitoren Juventusit. Me këtë triumf, tani “Zonja e Vjetër” shkon në kuotën e 69 pikëve në vendin e katërt, 10 më shumë se Lacio. Në anën tjetër, Venezia është e fundit në tabelë me 22 pikë, gjashtë më pak se ekipi i fundit që siguron mbijetesën në Serie A.