BREAKING NEWS

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI dhe i bashkohet PS, vjen reagimi i fortë i tij: LSI një klub në Tiranë që mbush televizionet me sharje. Eksperimenti i kësaj partie ka mbaruar

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI
x

Sport

Milani thyehet pas 10 muajsh në kampionat

Milani thyehet pas 10 muajsh në kampionat

Milani provon shijen e humbjes në kampionat pas thuajse 10 muajsh nga koha kur mposhtej 1-2 nga Genoa, pasi sonte u dorëzua dhe pësoi disfatën e parë sezonale në Serinë A, me rezultatin 1-3 ndaj Juventusit në “San Siro”.

Kuqezinjtë vinin në këtë takim me disa mungesa të rëndësishme, ndërsa Pirlo nuk kishte në dispozicion emra si Morata, Cuadrado e Alex Sandro, por në fushë nuk mungoi spektakli.

Me këtë fitore Juventus ngushton në 7 pikë diferencën me Milanin, që vijon të kryesojë me 37 pikë në 16 javë.