Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mohamed Salah nuk do të prishë agjërimin për finalen e Champions

Postuar: 24/05/2018 - 13:23

Ylli i Liverpulit, Mohamed Salah do të jetë me agjërim kur të luajë finalen e madhe të Champions League kundër Realit.Sulmuesi egjiptian po mban Ramazan që nga data 16 maj, edhe pse sportistët profesionistë lejohet që të mos agjërojnë.

Salah, sipas “Al Masry al Youm”, u ka thënë të afërmve që nuk do ta prishë agjërimin, pasi kjo gjë nuk do ta pengojë për të dhënë më të mirën në fushë.

Madje, Nabil El Zhar, futbollist mysliman që luan me Leganesin në Spanjë, thotë se kur është me agjërim luan edhe më mirë, sepse është “më i pastër brenda”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:29

Cristiano Ronaldo, ashtu siç është traditë kur një futbollist transferohet në një ekip te ri futbolli, ka kënduar sot para shokëve të skuadrës te Juventusi.

Postuar: 17/08/2018 - 22:19

Ka nisur me tensione edicioni i 80 i kampionatit shqiptar.

Postuar: 17/08/2018 - 20:37

Argjentina është gati për të nisur një epokë të re, ndonëse nën drejtimin e trajnerit të përkoh

Postuar: 17/08/2018 - 18:55

Emiliano Vila nuk është më pjesë e Skënderbeut.

Postuar: 17/08/2018 - 12:33

Në ditën e fundit të merkatos që lejon futbolli italian, kampionët e Serie A u privuan nga një em

Postuar: 17/08/2018 - 07:15

 Merkato po shkon drejt fundit dhe klubet elitare europiane po nxitojnë të bëjnë blerjet e t

Postuar: 17/08/2018 - 07:13

Zvicra ka prej kohësh që akuzon Shqipërinë se po i vjedh talentet.