Moldavi-Shqipëri, trajneri Reja hedh në fushë disa talente të reja sonte (EMRAT)

Postuar: 14/10/2019 - 10:53

Shqipëria  do të luajë sonte kundër Moldavisë në “Stadionul Zimbru” të Kishinjevit. Ndeshja vlen për kualifikueset e Grupit H të Kampionatit Europian 2020.

Moldavët janë të fundit në renditje, ndërsa kuqezinjtë kanë 9 pikë pas 7 ndeshjesh dhe renditemi të katërt. Moldavia humbi ndeshjen e fundit me Andorrën dhe kjo tregon nivelin e tyre. Pra, fitorja ndaj kësaj kombëtareje është detyrim për ne.

Trajneri Reja pritet të ulë në stol Strakoshën për të vendosur Berishën. Ndërkohë, pritet të ketë “hyrje të reja” si Kumbulla, Seferi dhe Selahi.

Postuar: 14/11/2019 - 23:33

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena”.

Postuar: 14/11/2019 - 22:52

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikim

Postuar: 14/11/2019 - 22:34

Stadiumi i ri kombëtar në zemër të Tiranës do të quhet Air Albania, por tashmë ka ardhur edhe zyr

Postuar: 14/11/2019 - 22:17

Ndonëse Shqipëria po humbiste 1-2 me Andorrës, në stadium kanë shpërthyer tifozët në gëzim të mad

Postuar: 14/11/2019 - 22:08

Atdhe Nuhiu ka kaluar Kosovën në avantazh sapo ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes kundër Çekisë.

Postuar: 14/11/2019 - 22:03

Rei Manaj ka barazuar rezultatin në 2-2 në minutën e 55.

Postuar: 14/11/2019 - 21:13

Andorra ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë në “Elbasan Arena” në minutën e 18