BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Sport

Monza e dashuruar me interistët, Galiani do edhe Ikardin për sezonin e ri

Monza e dashuruar me interistët, Galiani do edhe Ikardin për sezonin e

Skuadra surprizë e ardhur në elitën e futbollit italian mbështetet nga ish-presidenti i Milanit Silvio Berluskoni dhe dëshiron të lerë gjurmë

Silvio Berluskoni u largua vite më parë nga Milani, duke e lënë në duar të amerikanëve, ndërkohë që kohët e fundit ka marrë përsipër të financojë një skuadër krejt të panjohur më parë si Monza, por që tani kjo skuadër, falë investimeve dhe punës së madhe që është bërë do të militojë në elitë. Jo vetëm kaq, por klubi po përpiqet të bëjë goditje të forta në merkato për të rritur pretendimet e veta. Gjithçka është e lidhur me financat, prandaj dhe lojtarët me emër po pranojnë me kënaqësi që të veshin fanellën e kësaj skuadre. Mediat sportive italiane po befasojnë përditë me emrat që qarkullojnë në merkato si pjesë e listës së dëshiruar nga Monza. Natyrisht që klubi ka ambicie, por kur thuhet se Rafinja, Ranoçia e Ikardi të gjithë mund të luajnë tek Monza, atëherë me siguri që këtu flitet për një klub që dëshiron të shkruajë histori në Serie A. Pranohet gjerësisht tashmë se Monza e ka nisur me entuziazëm dhe ambicie pjesëmarrjen e parë historike në Serie A. Skuadra e Xhovani Stropas, i cili saktësisht një muaj më parë fitoi ngjitjen në “play-off”, po udhëton drejt një mini-revolucioni, sepse pas Ranoçia-s dhe Kragnos janë rrugës përforcime të tjera në të gjitha repartet “për një Monza të re dhe pa kufi”, siç nënvizoi Adriano Galiani. “Ne nuk i vendosim kufij vetës, tani do të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen sepse ne duam të krijojmë një skuadër solide dhe të bëjmë mirë”, tha Galiani. Ish-administratori i Milanit, po “peshkon” në Milano, por te Interi. Ranoçia, Sensi, Kandreva etj, pra Galiani është fokusuar fort tek Interi dhe këtë e konfirmon edhe emri në pole position për rolin e sulmuesit, ai i Andrea Pinamontit. Në orët e fundit po qarkullon edhe lajmi se Monza është në bisedime me ish-sulmuesin “zikaltër”, Mauro Ikardi. Do të ishte një çmenduri, por duke ditur situatën e argjentinasit te PSG-ja, gjithçka mund të ndodhë dhe Galiani nuk e mbyll si pistë. Ai foli edhe për rastin Pinamonti. “Lojtar shumë i mirë, na pëlqen, por shumë është shumë i shtrenjtë. Mauro? Sulmues klasi, por ai është një lojtar i paarritshëm, por unë kurrë nuk kam thënë se diçka në këtë botë është e pamundur…”, nënvizoi ai. Ajo çfarë i bën tifozët e Monzës të ëndërrojnë është se Galiani është njeriu i momenteve të fundit dhe gjithmonë ka bërë një goditje “ëndrrash” në orët e fundit të merkatos, por tani mbetet për t’u parë. E sigurt është që Monza dëshiron të ndërtojë skuadër që të rivalizojë në Serie A italiane dhe me emrat që qarkullojnë ky rivalitet do të bëhet i efektshëm..