BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x

Sport

Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi në ceremoninë hapëse të Katar 2022 (Pamje mahnitëse)

Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi

Me një mesazh të qartë kundër kritikëve, duke theksuar se Katari është i hapur për të gjithë globin, nisi ceremonia e Kupës së Botës “Katar 2022”. Turneu, i shumë diskutuar për arsye jo sportive, nisi me një ceremoni sa tradicionale, aq edhe moderne.

Me pjesëmarrjen e aktorit të madh hollivudian, Morgan Freeman, në ceremoni pati valle me shpata, numra kërcimi dhe një spektakël dritash të jashtëzakonshëm. Pas lajmeve se shumë këngëtarë të mëdhenj kishin refuzuar të merrnin pjesë në ceremoni, për shkak të akuzave për abuzime me të drejtat e njeriut në Katar, në skenë u ngjit vetëm këngëtari koreano-jugor Jung Kook.

Sunduesi i vendit, Emiri Sheikh Amim bn Hamad al-Thani, mbajti gjithashtu një fjalim të shkurtër, ku u uroi gjithëve mirëseardhjen dhe suksese.

Ajo që u vu re ishte se jo të gjitha vendet ishin mbushur në stadiumin “Al Bayut” për ceremoninë hapëse dhe gjithashtu në rrugët e Dohas nuk shihen turma të mëdha tifozësh.

Turneu i këtij viti është më i veçanti i organizuar ndonjëherë. Jo vetëm është më i shtrenjti, por edhe i pari që organizohet në dimër. Temperaturat gjithsesi parashikohet të arrijnë deri në 30 gradë celsius.

Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhiMorgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhiMorgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhiMorgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi  Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi Morgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhiMorgan Freeman, muzikë dhe valle me shpata, çfarë ndodhi