Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mourinho do të shkarkohet në dhjetor”

Postuar: 20/08/2018 - 20:41

Humbja e pësuar nga Brighton duket se e ka bërë temë kryesore trajnerin Jose Mourinho.

Skuadra e Manchester United pësuan një humbje befasuese në fundjavë në përballje me Brighton. Loja e dobët dhe rezultati përfundimtar nxitën shumë reagime.

Së fundmi është ish lojtari i skuadrës, Lee Sharpe, ai që ka folur rreth trajnerit. Sharpe realisht kishte deklaruar para ndeshjes me Brighton se portugezi mund të shkarkohet para Krishtlindjeve mirëpo humbja në vikend duket se vetëm u ka dhënë kuptim fjalëve të tij.

“Stili i tij i lojës nuk po përshtatet me atë që duan tifozët. Mendoj se do të shkarkohet para krishtlindjeve” është shprehur 47 vjeçari.

Gjithashtu ai drejtoi disa kritika edhe rreth ankesave të “The special one” rreth mungesës së transferimeve gjatë afatit kalimtar.

Është vetëm ndeshja e dytë e sezonit dhe punët për portugezin nuk po shkojnë si duhet. Mbetet të shihet nëse do të arrijë të përmirësojë diçka nga loja e tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/01/2019 - 19:47

Mesfushori kuqezi Migjen Basha, luan prej disa muajsh me ekipin Aris të Selanikut në Greqi.Ditët e fundit ai ka qenë në qendër të vëmendjes së medias vendase për shkak të një gjesti.Në fund të ndeshjes me Larisan, një

Postuar: 22/01/2019 - 19:06

Manchester City është gati të shpërblejë me një kontratë afatgjatë portierin e ri Arijanet Muri

Postuar: 22/01/2019 - 16:30

Legjenda shqiptare e futbollit, Lorik Cana në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se përfa

Postuar: 22/01/2019 - 12:55

Një lajm i frikshëm ka tronditur opinionin sportiv dhe jo vetëm paraditen e sotme.

Postuar: 22/01/2019 - 10:55

Një operacion masiv kërkimesh ka nisur mëngjesin e sotëm pasi një avion privat që po udhëtonte ng

Postuar: 22/01/2019 - 07:27

Kampionati italian është një prej më të fortëve në botë.

Postuar: 22/01/2019 - 07:26

Një prej lojtarëve që kaloi me bujë në fillim të merkatos së verës nga Superiorja jonë në drejtim