BREAKING NEWS

Arrestimi i Henri Çilit, reagon PD dhe i drejton thirrjen urgjente policisë: Kush është zyrtari i larë i Drejtësisë i përfshirë në dosje, Dvorani apo... (EMRI)

Arrestimi i Henri Çilit, reagon PD dhe i drejton thirrjen urgjente
x

Sport

Mposhti City-n e Pep Guardiolës me rezultatin e pastër, Mourinho nuk përmbahet, ky veprim për Hollywood bëhet viral (VIDEO)

Mposhti City-n e Pep Guardiolës me rezultatin e pastër, Mourinho nuk

Kjo e diel ishte fantastike për trajnerin e Tottenham-it, Jose Mourinho. Ai mposhti rivalin e tij të hershëm, Pep Guardiola, duke mposhtur 2-0 Manchester City-n, skuadrën kampione Anglie.

Skuadra e Pepit humbi një penallti në pjesën e parë dhe në zhvillimet e këtij aksioni Raheem Sterling pretendoi për një penallti tjetër. Sipas gjyqtarit, anglezi simuloi, por nuk e ndëshkoi me karton.

Kjo gjë nuk iu duk shumë interesante në fillim trajnerit portugez, por kur asistenti i tij i kujtoi që Sterling e ka një karton të verdhë, “The Special One” vrapoi drejt gjyqtarit të katërt duke kërkuar me ngulm kartonin e dytë të verdhë për lojtarin e Pepit.