Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mungon Elseid Hysaj pas dëmtimit horror, trajneri Reja zgjedh kapitenin e ri të kombëtares kundër Turqisë

Postuar: 09/10/2019 - 17:30

Shqipëria do të përballet më 11 tetor ndaj turqisë në transfertë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Europianit "Euro 2020".

Në listën e publikuar nga Edi Reja, mungojnë dy kapitenët, Hysaj dhe Mavraj, të dy të dëmtuar. Kështu,  në mungesë të atyre të dyve, pritet që shiritin e kapitenit në krah ta ketë Ledian Memushaj.Mesfushori vlonjat është mes atyre që projektohen të zbresin në fushën e stadiumit të Fenerbahçes që nga minuta e parë dhe deri më tani, ai është projektuar edhe si kapiteni i skuadrës nga tekniku Reja.
 
Futbollisti i cili aktivizohet me Peskarën në Serinë B italiane, ka rigjetur formën e tij më të mirë dhe pritet që kontributi i tij t’i vlejë kombëtares edhe në ndeshjen ndaj Turqisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 22:53

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Postuar: 12/11/2019 - 20:50

77-vjeçari Uilli Ueber, ish menaxheri i Majkëll Shumakerit i cili qëndron në koma që prej vitit 2

Postuar: 12/11/2019 - 20:41

Një lajm i keq ka ardhur për Kosovë para dy sfidave të rendësishme ndaj Republikës çeke dhe Angli

Postuar: 12/11/2019 - 15:36

Juventusi ka vendosur të mos e ndëshkojë Cristiano Ronaldon për sjelljen e tij aspak profesionist

Postuar: 12/11/2019 - 07:23

Kristiano Ronaldo nuk është më ai i mëparshmi, të paktën jo në Torino dhe me fanellën e Juventusi

Postuar: 12/11/2019 - 07:21

Elseid Hysaj po kalon sezonin më të vështirë në karrierën e tij futbollistike, të paktën deri tan

Postuar: 12/11/2019 - 07:19

Kombëtarja do të luajë më 14 nëntor kundër Andorrës e më 17 nëntor kundër Francës, në të dy raste