Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në “Giuseppe Meazza” Shaqiri pritet “shqip”, fëmijë me flamurin e Kosovës

 Në “Giuseppe Meazza” Shaqiri pritet “shqip”, fëmijë me flamurin e Kosovës

Postuar: 11/01/2015 - 21:03

Futbollisti më origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri, i cili disa ditë më parë la Bajernin për t’u bashkuar me Interin e Mancinit, nuk është aktivizuar në përballjen e sotme ndaj Genoas, por kjo nuk i ka penguar tifozët e tij për t’i uruar “mirëseardhjen”.
 
Mesa duket në stadiumin “Giuseppe Meazza” në ndeshjen Inter-Genoa, kishte edhe tifozë shqiptarë nga Kosova, të cilët i uruan një mirëseardhje “shqip” Xherdan Shaqirit.
 
“Mirë se erdhe Shaqiri”, shkruhej në një prej mesazheve, pranë të cilit shihet një fëmijë me flamurin e Kosovës.
 
Ndeshja përfundoi 3:1 në favor të Interit, ndërsa Shaqiri nuk u aktivizua, pasi sipas Mancinit, nuk ishte i gatshëm fizikisht.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 17:03

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares. Ndahet nga jeta Fatmir Frashëri një nga ikonat e futbollit bardheblu dhe Kombëtares tonë.

Postuar: 19/07/2019 - 07:17

Lionel Mesi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 19/07/2019 - 07:16

Lojtarët e përfaqësueses janë duke menduar për ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve të Eu

Postuar: 19/07/2019 - 07:14

Skuadrat shqiptare janë eliminuar nga Liga e Europës mbrëmjen e djeshme, duke mos ia dalë asnjëra

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.