Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Na ngatërruan himnin në sytë e gjithë botës, ky është vendimi drastik që pritet të merret ndaj Francës

Postuar: 14/09/2019 - 18:59

Një skandal i vërtetë u cilësua incidenti i ndodhur para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e vlefshme për kualifikueset e EURO 2020.

Gjatë kohës kur pritej të niste himni kuqezi në sfond nisi himni i Andorrës. Por ky gjest i shëmtuar nuk kaloi me kaq pasi u pasua nga një gafë e dytë. Shqipërisë nuk iu kërkua falje në fillim, por spikeri tha “I kërkojmë falje Armenisë”, duke thelluar turpërimin!

Tifozët shqiptarë nisën të vërshëllenin të inatosur në “Stad de France”, teksa futbollistët tanë refuzuan që të niste ndeshja derisa të luhej himni shqiptar.

Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, ky incident i papërgjegjshëm nuk është pritur aspak mirë nga UEFA dhe pikërisht për këtë është hapur një procedim disiplinor.

Pritet që Franca të gjobitet me 100 mijë euro nga UEFA dhe nuk është çudi që të ketë edhe një pezullim të fushës.

Vendimi përfundimtar do të bëhet publik në datën 17 tetor.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:38

Kosova do të luajë në “Fadil Vokrri” ndaj Malit të Zi, në ndeshjen shumë të rëndësishme për eliminatoret e Euro 2020. Vetëm fitorja i mban “Dardanët” në lojë.

Postuar: 14/10/2019 - 19:29

Shqipëria sonte në orën 20:45 luan në Moldavi, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit

Postuar: 14/10/2019 - 10:53

Shqipëria  do të luajë sonte kundër Moldavisë në “Stadionul Zimbru” të Kishinjev

Postuar: 13/10/2019 - 23:09

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për çështjen e rinovimit të kontratës e cila i skadon në në

Postuar: 13/10/2019 - 22:21

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka vendosur që të lërë gjithçka të hapur deri në di

Postuar: 13/10/2019 - 21:16

Pikërisht në momentet që ai arrin formën optimale, vjen një dëmtim që e mban jashtë fusheve për s

Postuar: 13/10/2019 - 07:59

Zikaltrit kanë bërë një garë perfekte në këtë pjesë të parë të sezonit, por nuk ia do