BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/ Çfarë po paralajmëron Berisha: Brenda 6 muajve tre media...

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e Sokol Halilit pak momente pas aktit të tmerrshëm (FOTO)

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e
x

Sport

Nations League/ Franca me dorë 'në zemër' gjunjëzohet nga Danimarka, Turqia mposhtet edhe nga Ishujt Faroe

Nations League/ Franca me dorë 'në zemër'

Nations League dhuroi emocione, ku befasia e madhe vjen nga Copenhagen teksa Danimarka fitoi 2-0 ndaj Francës.  

Në minutën e 34-të, Damsgaard nis një top nga krahët për Dolberg, i cili zgjat këmbën për të shënuar. I dyti nuk do vononte dhe mban firmën e Skov Olsen.Vendasit menaxhuan në mënyrë fantastike rezultatin, duke marrë në shtëpi 3 pikë me vlerë.

Kroacia triumfoi 1-3 në Austri . Golit të Modric në minutën e gjashtë iu përgjigj Baumgartner në minutën e dhjetë.Në pjesën e dytë “tundën rrjetën” Livaja dhe Lovren (69’, 72’).

Përfundimisht në Grupin 1 të League A, Kroacia mban vendin e parë, ndiqet nga Danimarka dhe Franca, ndërsa Austria bie një ligë më poshtë.

Në Grupin 4 (League A), Hollanda iu fal golit të Van Dijk ndaj Belgjikës (1-0). Polonia u tregua cinike në Wales (0-1) dhe u mjaftua me golin e Swiderski (58’).

Përfundimisht, ekipi i van Gaal mban vendin e parë. Në pozitën e dytë dhe të 3-të qëndrojnë Belgjika dhe Polonia, e ndërsa Uellsi bie nga Liga.

League A:

Austria 1-3 Croatia

Denmark 2-0 France

Netherlands 1-0 Belgium

Wales 0-1 Poland

League C:

Faroe Islands 2-1 Turkey

Luxembourg 1-0 Lithuania