BREAKING NEWS

“Kjo është mrekulli”/ Tre orë kontroll me radarë në aksin Sauk-Teg, policia përballet me atë që nuk pritej (VIDEO)

“Kjo është mrekulli”/ Tre orë kontroll me radarë
x

Sport

Ndeshja e parë e Champions League, Partizani merr rezultat pozitiv ndaj Karabakut

Ndeshja e parë e Champions League, Partizani merr rezultat pozitiv ndaj

Partizani ka luajtur sot ndeshjen ndaj Karabakut e vlefshme për turin e parë eleminator të Champions League.

Kampionët e Shqipërisë, sfiduan azerbajxhanasit në "Selman Stërmasi" në një ndeshje mjaft të bukur.

Pavarësisht rasteve të shumta nga të dyja ekipet, sfida u mbyll 0-0 dhe kualifikimi mbetet i hapur për në ndeshjen tjetër.

Gjithsesi, ky rezultat i shkon për shtat Partizanit, pasi ç’do barazim me gola në fushën e Karabakut, do kualifikonte ekipin shqiptar.

Natyrisht, në ndeshjen e kthimit të kuqve do t’u duhet ndeshja perfekte, por nuk kanë asgjë për të humbur. Përkundrazi, kanë shumë shpresë se mund të bëjnë ndeshjen e madhe.