Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndeshja e parë e Champions League, Partizani merr rezultat pozitiv ndaj Karabakut

Postuar: 10/07/2019 - 20:11

Partizani ka luajtur sot ndeshjen ndaj Karabakut e vlefshme për turin e parë eleminator të Champions League.

Kampionët e Shqipërisë, sfiduan azerbajxhanasit në "Selman Stërmasi" në një ndeshje mjaft të bukur.

Pavarësisht rasteve të shumta nga të dyja ekipet, sfida u mbyll 0-0 dhe kualifikimi mbetet i hapur për në ndeshjen tjetër.

Gjithsesi, ky rezultat i shkon për shtat Partizanit, pasi ç’do barazim me gola në fushën e Karabakut, do kualifikonte ekipin shqiptar.

Natyrisht, në ndeshjen e kthimit të kuqve do t’u duhet ndeshja perfekte, por nuk kanë asgjë për të humbur. Përkundrazi, kanë shumë shpresë se mund të bëjnë ndeshjen e madhe.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërhequr vëmendjen e ekipeve prestigjoze të futbollit europian. 

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato

Postuar: 12/11/2019 - 22:53

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në