Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndeshja/ Lushnja-Flamurtari, për vlonjatët shansi të kapin vendin e dytë

Postuar: 19/11/2017 - 07:51

Java e 11-të e Superiores do të startojë zyrtarisht këtë të diel me tri ndeshje, për të vazhduar të hënën me dy ndeshje të tjera Flamurtari shkon në transfertën e Lushnjës me objektivin për të rigjetur fitoren pas dy barazimeve radhazi me dy kryesuesit. Me gishtin e drejtuar drejt klasës arbitrare trajneri Shpëtim Duro bën llogaritë edhe me lodhjen e të tijve ndërkohë që përballë është një skuadër e cila nuk ka luajtur ndeshjen e mesjavës. Megjithatë vlonjatët kanë treguar që janë një skuadër me shumë cilësi dhe në udhëtimin drejt Roza Haxhiut kërkohet vetëm fitorja. Trajneri i lagunarëve Hysen Dedja do të debutojë përpara publikut të vetë dhe tashmë ka njohuritë e mjaftueshme për forcën e kundërshtarit, duke qenë se ka ndjekur nga afër sfidën ndaj Skënderbeut. Historia tregon se të dyja skuadrat kanë dhuruar emocione dhe gola, të paktën në 21 sfidat e fundit janë shënuar 67 gola me një mesatare 3.1 për ndeshje. Kuqezinjtë kanë kujtime të mira në duelet me Lushnjën pasi jo vetëm kanë triumfuar në sfidën e parë por edhe kanë dalë me pikët e plota në dy transfertat e fundit. Trajnerit Duro i rikthehet pas pezullimit lojtari polivalent Artim Pollozhani ndërsa shpresohet që pas pauzës në sfidën me korçarët të rigjejë golin kroati Tomislav Bushiç. Tek Lushnja pushimi në mesjavë ka shërbyer më shumë për të rikuperuar në aspektin psikologjik si dhe për të njohur idetë e lojës së trajnerit Dedja. Për vendasit vijojnë të mungojnë Koreshi, Branica dhe Xhafa ndërkohë që pritet e njëjta skuadër që u pa në transfertën e Luftëtarit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Shorti i Europa League: Milan-Arsenal, finalja e parakohshme…

Postuar: 23/02/2018 - 15:45

Është hedhur sot në Lyon të Francës shorti për 1/8-t e finaleve të Europa League, në qytetin ku do të luhet edhe finalja e këtij edicioni të “kupës së vogël”.
Bilbao, një polic i vdekur dhe përplasje të përgjakshme mes tifozëve të Athletico-s dhe Spartak Moska

Postuar: 23/02/2018 - 15:41

Qyteti i Bilbaos ishte dje skena e një përleshje të ashpër mes tifozëve të Athletico Bilbao-s dhe Spartak Mosca.
 

Postuar: 23/02/2018 - 09:01

Mauro Ikardi do të largohet në verë nga Interi dhe besohet se Paris Saint Germain dhe Reali i Madridit janë në garë për shërbimet e tij.

Postuar: 23/02/2018 - 08:58

Skënderbeu do të presë të shtunën Partizanin, në kuadër të javës së 21-të të Kategorisë Superiore, një ndeshje që konsiderohet edhe si vendimtare për Partizanin dhe objektivat e

Postuar: 23/02/2018 - 08:54

Mërgim Mavraj është mbrojtësi kryesor i kombëtares tonë dhe pas tërheqjes së Lorik Canës nga futbolli i luajtur, ai është shndërruar në pikën referuese në qendër të mbrojtjes, d

Postuar: 22/02/2018 - 22:12

Pasi trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka, u sulmua me thikë nga një person me kapuç, ka reaguar edhe klubi i Partizanit.

Postuar: 22/02/2018 - 21:05

Trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka, ka dhënë dëshminë e tij në polici në lidhej me ngjarjen.