BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Sport

Ndeshja me 'tre luanët', bëhet nami me shitjen e biletave në tregun e zi (Çmimet)

Ndeshja me 'tre luanët', bëhet nami me shitjen e biletave

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Ditën e sotme në orën 16:00, Federata e Futbollit e Kosovës filloi shitjen online të biletave pikërisht për ndeshjen e luksit ndaj Anglisë, ku interesi i tifozëve dardanë është tepër i lartë pasi një rezultat pozitiv mund t’i kualifikojë në EURO 2020.

Nga informacionet që vijnë nga Kosova, faqja online ku kryhet blerja e biletave ka pushuar së funksionuari dhe shumica e tifozëve kanë ngelut të papajisur me një biletë për ndeshjen e shumëpritur.

Megjithatë në Kosovë për blerjen e biletave është duke u zhvilluar fenomeni i ‘tregu të zi’ online. Tashmë në disa faqe online në internet, tifozët mund të sigurojnë bileta, por me një çmim shumë më të lartë.

Nga denoncimet dhe ankesat e ndryshme që janë bërë me anë të fotove, dallohet qartë se çmimi për një biletë Kosovë-Angli shkon deri në 1000 euro.