Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndeshja me 'tre luanët', bëhet nami me shitjen e biletave në tregun e zi (Çmimet)

Postuar: 12/11/2019 - 22:53

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Ditën e sotme në orën 16:00, Federata e Futbollit e Kosovës filloi shitjen online të biletave pikërisht për ndeshjen e luksit ndaj Anglisë, ku interesi i tifozëve dardanë është tepër i lartë pasi një rezultat pozitiv mund t’i kualifikojë në EURO 2020.

Nga informacionet që vijnë nga Kosova, faqja online ku kryhet blerja e biletave ka pushuar së funksionuari dhe shumica e tifozëve kanë ngelut të papajisur me një biletë për ndeshjen e shumëpritur.

Megjithatë në Kosovë për blerjen e biletave është duke u zhvilluar fenomeni i ‘tregu të zi’ online. Tashmë në disa faqe online në internet, tifozët mund të sigurojnë bileta, por me një çmim shumë më të lartë.

Nga denoncimet dhe ankesat e ndryshme që janë bërë me anë të fotove, dallohet qartë se çmimi për një biletë Kosovë-Angli shkon deri në 1000 euro.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flokët, gjatë periudhës kur shqiptari ishte i lënduar.

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shum

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1