BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Sport

Ndeshja me Turqinë, Salianji habit me deklaratën: Suksesi i kombëtares varet nga politika

Ndeshja me Turqinë, Salianji habit me deklaratën: Suksesi i

 Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur për ndeshjen e Shqipërisë me Turqinë që do zhvillohet mbrëmjen e nësërme.Salianji ka thënë se politika duhet ti japë vëmendjen e duhur kombëtares sidomos në ndeshje si ajo e nesërmja.

“Nuk është se interferon politika, por i jep më shumë vëmendje publike. Edhe pse në fakt ka vëmendje kur luan kombëtarja, sidomos në ndeshje të tilla të rëndësishme. Edhe parlamenti është bërë komedi, nuk shohin më futboll. Kombëtarja duhet të ketë vëmendjen e duhur nga politika që të ketë sukses. Në çdo stadium janë krerët e shteteve për t’i mbështetur kombëtaret. Do ekzistojë kjo që do mundohen të përfitojnë nga suksesi i të tjerëve”, ka thënë demokrati.