Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja: Fitorja e saj do të alarmojë pjesën më të madhe të Europës

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja:

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë: Ja ç'po ndodh në Shqipëri

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe shqiptarët, zbulohet plani i ri i emigracionit

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non grata’: Ja çfarë i thashë ambasadores

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë shumë të hapur për...

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi: Shteti të më mbrojë, do më gjejnë në ndonjë kanal, ja me kë kam pasur konflikte

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë të riun, dyshimet e para

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë

Ndeshja midis dy skuadrave të Londrës përfundoi 2-2, por spektaklin e dhanë stafet me tifozët, si dhe sherri mes palëve

Ndeshja midis dy skuadrave të Londrës përfundoi 2-2, por

?elsi barazoi në derbin e Londrës me Totenhemin në një takim që mori “flakë” në fushë e në pankina. Gola të bukur, raste flagrante të humbura dhe tension i madh, në fushë dhe në pankina, aty ku nuk mungoi përplasja Thomas Tuhel-Antonio Konte, që për pak u përleshën me grushte e shqelma. Vendasit dominuan pjesën e parë, të cilën e mbyllën në avantazh falë eurogolit të Kalidu Kulibali (19’). Mbrojtësi senegalez shënoi fluturimthi pas krosimit të Mar Kukurella nga goditja e këndit. Fraksioni i dytë i sfidës solli edhe “zgjimin” e skuadrës së Kontes, ndërkohë që Rahim Sterling për vendasit dhe Herri Kejn për ekipin udhëtues humbën mundësi të pastra për të shënuar. Minuta e 68-të solli edhe golin e barazimit. Gjuajtja potente e Pierre-Emile Hojbjerg u ndal në rrjetë, gol që solli tension dhe përplasje në stolat e ekipeve. Konte festoi afër pankinës rivale dhe u përplas me gjermanin Tuhel. Stafet ndërhynë për t’i ndarë, loja filloi dhe Ris Xhejms riktheu vendasit në avantazh nëntë minuta më vonë pas asistit të Sterling. Tuhel futi Armando Brojën në fushë në minutën e fundit, teksa gjyqtari akordoi gjashtë minuta shtesë. Totenhem nuk u dorëzua dhe Herri Kejn realizoi me kokë golin e barazimit në minutën e fundit. Kapiteni i Totenhemit festoi me tifozët, ndërkohë që fundi i ndeshjes solli një tjetër përplasje me dy trajnerëve, të cilët u ndëshkuan me kartonë të kuq në një sfidë që prodhoi gjithçka. Ndërkohë, Notingham Forest siguron fitoren në Premier League pas 23 vitesh. Skuadra historike angleze mposhti 1-0 Uest Hem në “City Ground”, duke siguruar tre pikët e para në Premier League, aty ku u rikthye pas një mungese të gjatë. Notingham pati edhe fatin me vete në këtë përballje, pasi “Çekiçët” humbën penallti me anë të kapitenit Declan Rice (65’), goditën dy herë traversën, ndërkohë që VAR-i u anuloi një gol në pjesën e parë.  Ndërkohë, edhe ekipi i Notighamit goditi shtyllën në pjesën e parë, minutat te fundit të cilat ishin plot emocione. Algjeriani Benhrama dërgoi topin në rrjetë (43’), por teknologjia frenoi festën e ekipit mik.Notinghami përfitoi dhe shënoi golin e fitores në minutën e dytë shtesë të fraksionit të parë. Vendasit shënuan edhe golin e dytë (55’), por VAR-i e cilësoi të parregullt. Uest Hem tentoi golin e barazimit, por u përball me një super Dean Henderson. Portieri i ekipit vendas ishte në formë të shkëlqyer. 25-vjeçari ia doli të presë edhe një penallti në mesin e pjesës së dytë, duke i hequr golin kapitenit Rice. Notingham merr fitoren e parë pas 23 vjetësh.