BREAKING NEWS

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata që nuk kanë aplikuar"/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata
x

Sport

Ndeshje plot gola dhe adrenalinë kundër Islandës, ja notat për secilin lojtar të kombëtarës

Ndeshje plot gola dhe adrenalinë kundër Islandës, ja notat

Fitoret janë të bukura edhe kur ato arrihen pa shumë shkëlqim. Nuk ishte ndeshja më e mirë, por fitoi dëshira si dhe shpirti i garës. Reja bëri ndryshime drastike, edhe pse jo të gjitha funksionuan.

Skuadra pati më fushë fantazi në mesfushë, por në mbrojtje kemi sërish ekuilibra të prishur.
 
Strakosha 5 – Edhe pse nuk ishte një ndeshje impenjative për të, mund të kishte treguar më shumë në të dy aksionet e golave.
 
Ismajli 5.5 – Shumë i kujdesshëm në rreshtim dhe arrin të interpretojë modulin e lojës së kërkuar nga trajneri. Në krahun e tij ka më pak rrezik nga kundërshtari.
 
Xhimshiti 4.5 – Një ndeshje shumë e dobët për Xhimshitin që pothuaj për asnjë moment nuk u koordinua me pjesën tjetër të skuadrës.
 
Dermaku 6 – Përpos golit ishte shumë i kujdesshëm në mbrojtje, veçanërisht në pjesën e parë.
 
Hysaj 6 – Pas një pjese të parë pa shumë ritëm dhe veprime sulmuese, goli i shënuar në fillimin e pjesës së dytë ishte një aksion model.
 
Lenjani 4 – Një ndeshje e fikur, pa ritëm, pa koordinim, pa veprime. Vetëm pak pasime të shkurtra në prapavijë nuk justifikojnë prezencën në formacion.
 
Gjasula 5.5 – Duhet të ishte ndeshja e tij, por Bare dhe Memushaj ja morën vëmendjen. Lojë e mirë në fazën mbrojtëse.
 
Bare 6.5 – Ndeshje me shumë personalitet, grintë dhe dëshirë. Ka cilësi të mira, dhe ato i shfaq edhe në momentet më të vështira.
 
Memushaj 6 – Ndihet lodhja e viteve, por klasi dhe eksperienca i japin të drejtë edhe në ndeshje të tilla.
 
Manaj 5 – Pjesa e parë ishte shumë e mirë me dyluftime, korridore dhe grintë. Pati një rënie të dukshme fizike të pjesën e dytë.
 
Cikalleshi 6 – Nuk pati shumë veprime të dukshme në lojën e tij, por falë edhe fizikut e mbajti në tension kundërshtarët. Goli i dytë më dy ndeshje radhazi.
 
Edi Reja 6 – Guximi për të ndryshuar u shpërblye. E kish studiuar mirë kundërshtari dhe skuadra ju përgjigj. Zëvendësimet të goditura.
 
Roshi 5.5 – Kish mësuar shumë për linjën e krahut të majtë. Kur merr topin është i pakapshëm.
 
Veseli 5.5 – Vendosi ekuilibrin që Gjimshiti nuk e arriti gjatë aktivizimit të tij.
 
Abrashi 5.5 – Një futbollist që vendos ekuilibra dhe i jep shume grintë skuadrës kur është në fushë.