BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Sport

Ndëshkimi/ Doli me karton të kuq, pezullim dhe gjobë për Kumbullën

Ndëshkimi/ Doli me karton të kuq, pezullim dhe gjobë për

Një nga lojtarët më të mirë të Kombëtares tonë që luan në nivel të lartë në Itali është mbrojtësi Marash Kumbulla. Ai ka pasur një karrierë në ngjitje të vazhdueshme dhe aktualisht është pjesë e Romës. Edhe pse trajneri Hoze Murinjo nuk e ka preferuar shumë, Kumbulla ua ka mbyllur gojën të gjithëve me punë dhe heshtje. Por në ndeshjen e fundit të Romës me Sasuolon, shqiptari kreu një gjest antisportiv dhe doli nga fusha i ndëshkuar me karton të kuq. Kjo që ndodhi ka qenë edhe pjesë e penaliteteve që ka dhënë federata italiane e konkretisht komisioni i etikës. Pra, Marash Kumbulla u ndëshkua me karton të kuq në takimin Roma-Sasuolo (3-4). Ishin minutat shtesë të pjesës së parë kur qendërmbrojtësi shqiptar humbi toruan. Ai goditi Berardin, i cili i kishte bërë të njëjtën gjë më parë Kumbullës. Kryesori Fabri akordoi penallti për Sasuolon dhe largoi me të kuq shqiptarin. “Ai më goditi i pari me shkelm dhe ti më tregon mua kartonin e kuq?!”, i tha Kumbulla arbitrit pas ndëshkimit. 23-vjeçari është pezulluar me dy ndeshje dhe është gjobitur me 5 mijë euro. Kumbulla nuk do të jetë i gatshëm për Murinjon për takimet e radhës në kampionat ndaj Lacios dhe Sampdorias.