BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Sport

“Ndizet” finalja e Conference, sulmuesi i Feyenoord “kërcënon” Romën: I mundim në “Air Albania”

“Ndizet” finalja e Conference, sulmuesi i Feyenoord

Më 25 maj ora 21:00 në “Air Albania” do të luhet një nga ndeshjet më të rëndësishme në futboll, pasi Tirana do të presë finalen e Conference League, për herë të parë në historinë e saj, teksa përballë njëra-tjetrës do të vihen Roma e Marash Kumbullës dhe Feyenoord.

Një ndeshje gjithashtu shumë e rëndësishme edhe për të dyja ekipet të cilat do të kërkojnë të fitojnë edhe trofeun e Conference, një takim që pritet të jetë i luftuar deri në fund.

Por për të ndezur këtë sfidë ka menduar golashënuesi më i mirë i këtij kompeticioni, sulmuesi i Feyenoord, Cyril Dessers, i cili ka theksuar skuadra e tij nuk ka frikë asnjë kundërshtare dhe se në “Air Albania” do të ngrejnë lart holandezët trofeun.

“Mezi pres të futem në fushë. Të luash në finale është më e mira që mund të aspirojë një sportist në karrierën e tij, sidomos ndeshje si këto. Mezi pres të vijë ajo ditë dhe shpresoj të luaj ndeshjen më të mirë të jetës sime. Kemi besim. Nuk kemi frikë nga Roma.

Jemi të vetëdijshëm për cilësitë tona. Ne e dimë se çfarë jemi të aftë të bëjmë. Sigurisht që duhet të japim gjithçka, por e dimë gjithashtu se kur ta bëjmë, mund të mposhtim këdo. Ne e dimë se çfarë presim jemi përgatitur mirë. Nëse bëjmë më të mirën tonë do ia dalim”, ka theksuar sulmuesi.