BREAKING NEWS

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën, paralajmëron zhvillime të forta: Jam i bindur. Pas arrestimit të tij do të...

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon për ngjarjen e bujshme dhe plas deklaratën e fortë: Po tentojnë të...

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon
x
BREAKING NEWS

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon Gjykatën Kushtetuese dhe bllokon zgjedhjet vendore

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë, shmanget takimi me Ilir Metën, ja kë pritet të takojë

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit të
x
BREAKING NEWS

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon murosjen e PD përmes sharlatanëve, ata që i shkojnë pas s’kanë moral të flasin

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon
x
BREAKING NEWS

8 dhjetori, Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat: Ja pse Ramiz Alia dërgoi Berishën te studentët, misioni që kishte Saliu dhe si u kthye befas në antikomunist

8 dhjetori, Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat: Ja pse Ramiz Alia dërgoi
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Sport

Ëndrra për Botëror! Lajm i mirë për Shqipërinë! Anglia merr goditjen "e fortë"

Ëndrra për Botëror! Lajm i mirë për

UEFA ndëshkon Anglinë. Ndeshja e radhës me Shqipërinë do të luhet pa tifozë.

Anglia duhet të luajë ndeshjen e radhës të UEFA-s me dyer të mbyllura dhe pa tifozë pas trazirave nga tifozët anglezë brenda dhe jashtë stadiumit Wembley në finalen e kësaj vere të Euro 2020. Hetuesit disiplinorë të UEFA -s e kanë parë sjelljen e tifozëve të Anglisë mes asaj që dukej si një operacion sigurie joefektiv rreth Wembley për paraqitjen e parë të Anglisë në një finale të madhe që nga viti 1966.

Përveç urdhrit për të luajtur ndeshjen e tyre të ardhshme me dyer të mbyllura, Federata Angleze është gjobitur gjithashtu 100,000 euro për "pushtimin e fushës së lojës, për hedhjen e objekteve dhe për shqetësimet gjatë himneve kombëtare".

Në deklaratën e Federatës Angleze thuhet:

"Edhe pse jemi të zhgënjyer me vendimin, ne e pranojmë dënimin. Ne dënojmë sjelljen e tmerrshme të individëve që shkaktuan skenat e turpshme rreth stadiumit Ëembley në finalen e Euro 2020, dhe na vjen shumë keq që disa prej tyre arritën të hyjnë në stadium. Ne jemi të vendosur që kjo nuk mund të përsëritet, kështu që ne kemi porositur një hetim të pavarur, të udhëhequr nga Baronesha Kejsi, për të raportuar mbi rrethanat e përfshira. Ne vazhdojmë të punojmë me autoritetet përkatëse në mbështetje të përpjekjeve të tyre për të ndërmarrë veprime kundër përgjegjësve dhe për t’i mbajtur larg stadiumeve fajtorët."