BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Sport

Ndryshimi ndodhi pasi Nagelsman kishte krijuar përplasje me lojtarët e veçmas portierin Nojer, zëvendësimi nga Tuhel vjen natyrshëm në këtë moment

Ndryshimi ndodhi pasi Nagelsman kishte krijuar përplasje me lojtarët e

Askujt nuk i shkonte mendja se një prej klubeve më të mëdha në botë, sikurse është Bajerni i Mynihut, në pozita kampioni për shkak të kryesimit të garës në Bundesligën gjermane dhe në çerekfinale të Champions League, do të ndryshonte krejt papritur trajnerin, vetëm dy muaj nga fundi i sezonit. Pra, lajmi më i rëndësishëm i ditës ishte pa dyshim shkarkimi i Julian Nagelsman nga stoli i Bajernit të Mynihut. Ky vendim padyshim mund të konsiderohet një nga më çuditshmit kur na ndajnë më pak se tre javë nga dueli kundrejt gjigantëve anglez të Mançester Sitit. Bajerni i Mynihut ka gjetur menjëherë zëvendësuesin e Nagelsman. Sipas medieve gjermane, trajnerit 35-vjeçar i humbi respekti në dhomat e zhveshjes duke pasur përplasje të menjëhershme me figurën simbol të Bajernit: Manuel Nojer. Një përplasje e cila shkaktoi shumë polemika në atë periudhë. Rasti më i fundit ishte kur ai deklaronte: “Kemi dikë pjesë të ekipit i cili po na zbulon taktikat dhe po i shpërndan kudo, a mund të jetë pjesëtar i stafit, a mund të jetë lojtar”? Duke nënkuptuar që në ambientet e brendshme të klubit kishte diçka që nuk funksiononte. Klubi i Bajernit nuk vonoi me zëvendësimin e tij, duke sjellë një trajner të mirënjohur për publikun. Ai është një trajner i ri dhe karizmatik, gjerman i njohur, i diplomuar në shkollën e Mainz 05 dhe një nga 3 studentët më të dalluar të Ralf Ragnik. Bëhet fjalë për Thomas Tuhel, një trajner i cili ka pasur eksperienca të kënaqshme në Mainz 05, në Dortmund te Borusia dhe në Francë te PSG, por nuk duhet të lëmë pa përmendur eksperiencën e fundit dhe atë më lavdishmen, me Çelsi në Londër ku mbi të gjitha bie në sy triumfi në Champions League. Bajern nuk e kishte të vështirë të firmoste me Tuhel, pasi ishte pa një ekip. Hera e fundit që Tuhel drejtoi një ekip ishte në ndeshjen e tij të 100 me klubin e Çelsi, ku humbi kundrejt Dinamo Zagreb me rezultatin 1-0 në Kroaci. Në Gjermani thuhet se emërimi i Tuhel në pankinë, në vendin e Nagelsman, është vendimi më i mire duke marrë shkak edhe nga historiku I trajnerit. Tuhel mori drejtimin e Çelsit në një faze të njëjtë të sezonit dhe askush nuk e priste që të arrinte sukses, por historia flet vetë. Tuhel është trajneri i duhur për Bajernin sepse krahas sukseseve në Gjermani mund të sjellë atë që Nagelsman nuk fitoi dot, trofeun e Champions League. Në fakt, është dhënë lajmi zyrtar për emërimin e Thomash Tuhelit trajner i Bajernit. Ish-i i Borusias së Dortmundit, PSG-së dhe Çelsit ka firmosur një kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2025.