BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Sport

Nejmar operohet dhe humbet sezonin, Galtier s’tërhiqet por fokusohet tek titulli në Francë

Nejmar operohet dhe humbet sezonin, Galtier s’tërhiqet por fokusohet

Skuadra e Paris San Zhermen u eliminua edhe këtë sezon nga Liga e Kampioneve, duke mos pasur mundësi që ta shijojë këtë trofe, pavarësisht investimeve marramendëse nga sheikët e Lindjes së Mesme. Eliminimi ka vënë nën presion trajnerin Galtier, por edhe “yjet” e ekipit, si Mesi, Mbape e të tjerë, të cilët dështuan të fitojnë trofeun e Champions League. Nga ana tjetër, një tjetër lajm negativ shfaqet në zyrat e drejtuesve të klubit parisien. Mësohet se sezoni 2022/23 ka marrë fund për Nejmarin. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, sulmuesi brazilian ka vendosur ta kryejë një intervenim kirurgjik për ta zgjidhur çështjen e nyjës së këmbës, të cilën e lëndoi më 19 shkurt në ndeshje me Lilën. Ish-futbollisti i Santosit dhe i Barcelonës është operuar sot në mëngjes në Doha të Katarit, njoftojnë mediat franceze. Me këtë rast, merr fund këtu sezoni për përfaqësuesin brazilian, të cilin nuk e kanë lënë rehat lëndimet në vitet e fundit. Ky mund të jetë edhe fundi i eksperiencës së Nejmarit në Paris pasi flitet se gjatë verës ai mund të largohet nga “Parku i Princave”. Për 31 vjeçarin thuhet se interesim kanë shfaqur klubet angleze, mbi të gjitha Çelsi, që mund të tentojë ta transferojë në verë. Nejmar njihet për rekordin e thyer për transferim më të shtrenjtë në histori të futbollit, 222 milionë euro, nga Barcelona në PSG. Ndërkohë, trajneri i Paris San Zhermen, Galtier, është rikthyer të flasë pas eliminimit me Bajernit, teksa ka kërkuar nga të tijtë që të kthejnë vëmendjen nga kampionati. Ai deklaroi se në Francë asgjë nuk është e lehtë, ndaj skuadra duhet të ketë motiv të fitojë, pasi një trofe është gjithmonë i rëndësishëm. “Jemi mbledhur me skuadrën menjëherë pas eliminimit dhe natyrisht që jemi të gjithë të zhgënjyer,. Mund të kishte shkuar më mirë, por në Champions vetëm një skuadër fiton. Duhet të kthejmë vëmendjen nga kampionati, një objektiv shumë i rëndësishëm për ne. Edhe Bajerni nuk e fiton çdo vit Championsin, por kur marrin titullin festojnë gjithmonë shumë”, tha Galtier. Duke u ndalur te eliminimi nga bavarezët, trajneri i kryeqytetasve të PSG-së tha se ndikoi edhe fati i keq, me dëmtimin e disa prej titullarëve dhe mungesën e tyre. “Mund të them se ishim edhe të pafat, pasi në ndeshjen e parë mungoi Mbape dhe Hakimi nuk ishte në maksimum. Më pas u dëmtuan Kimpembe e Nejmar, ndërsa gjatë ndeshjes u ndalën edhe Markinjos e Mukiele”, tha tekniku francez. Tashmë është e qartë se dështimi në Chamions mund të sjellë largimin e tij para se të përfundojë sezoni aktual.