BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Sport

Nënshkroi kontratën 3-vjeçare, Benzema zbulon arsyen e fortë pse zgjodhi Arabinë Saudite

Nënshkroi kontratën 3-vjeçare, Benzema zbulon arsyen  e

Karim Benzema nënshkroi një kontratë trevjeçare “të artë” me skuadrën e Arabisë Saudite dhe tashmë është prezantuar.

Superylli 35-vjeçar në deklaratat e tij të para si lojtar i Al Ittihad shprehu gëzimin e tij që jeton në një vend mysliman, tha se dëshiron të fitojë trofe dhe të kontribuojë në zhvillimin e futbollit në Arabinë Saudite, ndërsa përmendi edhe mikun e tij të mirë. , ish-bashkëlojtari dhe rivali aktual i tij, Cristiano Ronaldo.

Deklaratat e Karim Benzemas: “Ndihem mirë dhe jam i lumtur që luaj në këtë klub legjendar. Sigurisht që është një sfidë për mua, një jetë e re dhe mezi pres të filloj.

Është një klub që ka tifozë me shumë pasion dhe shumë trofe. Pse në Arabinë Saudite? Unë jam musliman dhe ky është një vend mysliman. Gjithmonë kam dashur të jetoj këtu.

Kam luajtur për Realin , kam fituar atje dhe jam krenar që pata mundësinë të përfaqësoj Madridin dhe të përfundoj ashtu siç doja. Unë dua të sjell futbollin tim në ekipin tim të ri dhe më e rëndësishmja të fitoj tituj. Më pëlqen të fitoj.

Është një kapitull i ri për mua dhe do të doja të ndihmoja në zhvillimin e ekipit më shumë sesa tani, edhe pse ai tashmë është duke udhëhequr.

Unë do të doja shumë ta ngrija klubin lart, sepse ka pasion dhe e meriton të jetë në krye. Fusha është e shkëlqyer dhe siç e kam përsëritur tashmë ka shumë pasion. Tifozët janë shumë të rëndësishëm dhe me pasionin e tyre na motivojnë të bëjmë më të mirën në fushë.

Cristiano Ronaldo është tashmë këtu. Ai është një mik dhe më vjen mirë që e shoh në Arabinë Saudite. Duket se niveli i futbollit në vend po përmirësohet.

Trofetë janë shumë të rëndësishëm. Është e vështirë të fitosh, por jo e pamundur. Në çdo rast do të japim maksimumin dhe do të doja të fitoja trofe për ekipin dhe botën.

Edhe nëse është e vështirë, me ambicie, konkurrencë dhe talent mund ta bëjmë. Unë jam shumë ambicioz dhe do të doja të arrij diçka të veçantë. Lërini fansat ta shohin veten përmes meje. Do të doja të lija një trashëgimi që do të zgjasë, sepse e dua futbollin.

Unë kam qenë gjithmonë konkurrues për të shtyrë kufijtë e mi dhe për të shkuar edhe më lart. Kjo është arsyeja pse unë jam i përgatitur mirë për të dhënë dhe treguar talentin tim. Këtu luajnë emra të mëdhenj, Ronaldo është në njërën anë dhe tani jam këtu edhe unë.

Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të tregojmë se futbolli në Arabinë Saudite mund të ketë një ndikim global. Është ndryshe nga Europa. Gjëja më e rëndësishme është se është një vend mysliman, ku ndihem sikur njerëzit tashmë më pëlqejnë.

Kur diskutova me familjen time për lëvizjen time në Arabinë Saudite, të gjithë ishim shumë të lumtur. Ata të gjithë do të vijnë me mua. Mesazhi për të gjithë të rinjtë që luajnë futboll, që e duan atë është të kenë ëndrrat e tyre, të punojnë shumë, të respektojnë rregullat e lojës, që do të thotë të respektojnë njëri-tjetrin dhe gjithmonë të kënaqen duke luajtur.

Dhe mos u dorëzo: ne gjithmonë mund të kemi sukses kur punojmë. Futbolli është i rëndësishëm për gratë, burrat, fëmijët, për të gjithë”.