Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Neymar i dëshpëruar në Paris, nuk do ta besoni çfarë po bën personalisht për rikthimin tek Barcelona

Postuar: 24/06/2019 - 18:39

 Neymar është gati të bëjë gjithçka për t’u kthyer edhe një herë të Barcelona. Lajmi bëhet i ditur nga “El Mundo Deportivo”.

Pasi konfirmoi dëshirën për të mbyllur aventurën me Paris SG dhe për të veshur një herë tjetër ngjyrat “blaugrana”, sulmuesi ka ndërmend të ulë ndjeshëm përfitimet e tij.

E përditëshmja shumë pranë klubit katalunjas zbulon se Neymar ka ndërhyrë personalisht për të ndihmuar tratativat e Barcelonës.

Ai është gati të ulë me 14 milion euro pagën e tij. Aktualisht, “O Ney” fiton 36 milion euro me kampionët e Francës. Për t’u rikthyer në “Camp Nou” ai pranon të zbresë deri në 22 milion euro në sezon.

Me këtë pengesë të kaluar tashmë, Barcelona duhet të bindë Paris SG. Oferta e parë është 130 milion euro si dhe kartonin e Felipe Coutinho.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 19:20

Është vetëm 18 vjeç, Lorent Tolaj sot ka vendosur një rekord personal duke i dhënë plot 8 gola skuadrës e Zvicrës

Postuar: 19/11/2019 - 17:35

FSHF-ja dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e

Postuar: 19/11/2019 - 12:13

Presidenti i FSHF-së Armand Duka ka zbuluar bisedat që ka pasur me futbollistin Elsaid Hysaj teks

Postuar: 19/11/2019 - 10:22

Argjentina dhe Uruguaji luajtën mbrëmjen e djeshme mes tyre një miqësore në Tel-Aviv, ndërsa pjes

Postuar: 19/11/2019 - 07:25

Merkato e dimrit nis zyrtarisht më 1 janar, por klubet e mëdha europiane i kanë nisur lëvizet e t

Postuar: 19/11/2019 - 07:23

Partizani mban kreun e Superiores dhe është realisht skuadra me më shumë shanse të fitojë titulli

Postuar: 19/11/2019 - 07:20

Stadiumi i ri kombëtar i Tiranës, i cili mori emrin “Air Albania”, priti të dielën në