Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Neymar paguhet një “mal” me para nga PSG vetëm për të duartrokitur tifozët, arsyeja është e pabesueshme

Postuar: 09/11/2018 - 16:15

Duartrokitja e tifozëve të klubit pas përfundimit të ndeshjes është detyrë e Neymar, por jo vetëm.PSG e paguan brazilianin plot 375 mijë euro për të bërë këtë gjë.Jo vetëm Neymar, por edhe Thiago Silva paguhet për të bërë një gjë të tillë, me një premio prej 33 mijë eurosh.

Pas publikimit të këtyre shifrave nga "France 2", ka reaguar edhe klubi parizien, i cili nuk i ka mohuar akuzat, por thjeshtë ka dhënë disa detaje plotësuese.Klubi ka shpjeguar se kjo premio ka të bëjë me respektimin e kodit etik, në të cilin përfshihen edhe mënyra pikëzimi të tjera.

Sigurisht, shpërblimi nuk është vetëm për përshëndetjen e tifozëve në fund të lojërave, por përfshin edhe disa rregulla, që duhet të respektojnë lojtarët.Këtu kihen parasysh sjellja shembullore ndaj partnerëve, kundërshtarëve, gjyqtarëve dhe delegatëve zyrtarë; përpikmëria dhe kujdesi në të gjithë stërvitjen; mosvënia e basteve në lidhje me garat, në të cilat merr pjesë klubi, apo respektimi i zotimeve të lojtarëve ndaj mediave.

Por në rast se një nga këto rregulla shkelet, premio mund të humbasë dhe të dërgohet tek "Fondacioni PSG".Rasti më i fundit ishte Verrati, i cili u ndëshkua pasi u kap në gjendje të pirë duke ngarë makinën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n