Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Neymar rikthim tek Barcelona? Presidenti i befason të gjithë me përgjigjen

Postuar: 22/10/2018 - 17:12

Neymar po përflitet shumë kohët e fundit për një rikthim te ish-skuadra e tij, Barcelona.Lidhur me këtë spekulim ka folur së fundmi edhe Presidenti i Barcelonës, Bartomeu.Kur u pyet nga gazetarët nëse pritej të kthehej Neymar, Bartomeu e mohoi rikthimin e tij.Ai tha:

Nuk pritet të kthehet. Ai u largua vetë. Tani është momenti i Dembélé dhe Coutinho, por edhe i të gjithë ekipit. Unë nuk kam marrë asnjë telefonatë nga njerëzit përreth tij. Neymar vendosi të paguajë klauzolën e përfundimit të kontratës së tij me Barcelonën."

Kujtojmë se braziliani la Barcelonën në vitin 2017, pasi vendosi të paguajë vetë klauzolën prej 222 milionë eurosh për tu transferuar tek PSG.Ai është aktivizuar në 123 ndeshje me Barcelonën, ndërsa ka shënuar 68 gola në 4 vite te katalanasit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/03/2019 - 17:05

Trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alexx Ferguson nuk njihet vetëm për karrierën e tij por edhe për çamçakëzin që ai përdorte gjatë ndeshjeve dhe që e përtypte pa pushim.

Postuar: 19/03/2019 - 15:40

UEFA ka caktuar arbitrat e ndeshjes Shqipëri-Turqi.

Postuar: 19/03/2019 - 13:10

Kombëtarja shqiptare nuk po kalon një moment pozitiv.
 

Postuar: 19/03/2019 - 11:56

Interi tani duhet të heqë qafe të përkëdhelurin Mauro Ikardi i cili vazhdon të jetë i përjashtu

Postuar: 19/03/2019 - 11:37

Kukësi ka marrë sot një vendim drastik teksa ka shkarkuar nga detyra, trajnerin Armando Cungu.

Postuar: 19/03/2019 - 09:52

Xherdan Shaqiri është larguar ditën e djeshme nga kombëtarja e Zvicrës.

Postuar: 19/03/2019 - 08:24

Interi arriti të fitonte ndaj Milanit në derbi, duke i marrë edhe vendin e tretë.