BREAKING NEWS

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush', Vangjeli zbulon 'të pathënat': Ju tregon se me kë është takuar McGonical në Shqipëri

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush',
x
BREAKING NEWS

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e fortë: Albin Kurti nuk do ta pranojë këtë ofendim të kombit shqiptar

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e
x
BREAKING NEWS

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Mund ta ketë dërguar këtë email në kushtet e xhelozisë", gazetari tregon detajet për çështjen McGonigal: Gjykata kërkoi dokumente dhe informacione për…

"Mund ta ketë dërguar këtë email në kushtet e
x
BREAKING NEWS

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë për ish- agjentin e FBI-së McGonigal: Ka marrë miliona euro në Shqipëri dhe Kosovë, ka takuar biznesmenë, politikanë, gjyqtarë e prokurorë

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë
x
BREAKING NEWS

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e fortë: McGonigal kuptoi se këtu bëhen para, mburreshin se kishin një shok në FBI

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Deputeti i PS e zbulon: Ja e vërteta që ju nuk e dini

Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Deputeti i PS e zbulon: Ja e
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Kryemadhit: McGonigal është kontaktuar sulmuar Ilir Metën

Deklarata ‘bombë’ e Kryemadhit: McGonigal është
x

Sport

Nga gjoba e tek rënia nga kategoria, çfarë rrezikon Juventus pas 'tërmetit' tek 'Zonja e Vjetër'

Nga gjoba e tek rënia nga kategoria, çfarë rrezikon Juventus

Që nga mbrëmja e djeshme, Juventusi është i përfshirë në një kaos të vërtetë, kiu 10 drejtues kanë dhënë dorëheqjen, përfshirë dhe presidentin Andrea Anjelin.

Numri 1 i bardhezinjve dhe 10 personat e tjerë dhanë dorëheqjen pas kontestimeve të shumta që ka pasur Andrea Anjeli nga agjencia “Consob” në lidhje me plusvalencat (rritjes fiktive të vlerës së lojtarëve) si dhe për pagat e futbollistëve në sezonet 2019-2020.

Për këtë arsye personat e përfshirë në hetim kanë vendosur të bëjnë një hap pas dhe të largohen nga klubi.

Por, tani çfarë rrezikon Juventusi?

Nëse nga dokumentet e prokurorisë së Torinos dalin përgjime ose elementë që vërtetojnë shkelje atëherë te “Zonja e Vjetër” do të ketë pasoja dhe mund të shkojë në Gjykatën Federale.

Nga gjoba te zbritja e pikëve te rënia nga kategoria dhe rënia në kategoritë inferiore janë rreziqet nëse faktohen falsifikimi i dokumenteve të kontabilitetit apo administrative ose të ndonjë aktiviteti tjetër të paligjshëm të Juventusit.

E njëjta gjë pritet të ndodhë edhe me çështjen e pagave.