BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x

Sport

Nga turpërimi i Brazilit e tek Koreja e Veriut, 10 rezultatet më të thella në historinë e Botërorit

Nga turpërimi i Brazilit e tek Koreja e Veriut, 10 rezultatet më

Nëse flasim mbi Botërorin dhe goleadat, na kujtohet pa diskutim viti 2014, i cili përveç triumfit të Gjermanisë shënoi një nga rezultatet më të thellë në dekadën e fundit, atë ndaj “Seleçaos”, e përfunduar me shifrat 1-7.

Historia na pasqyron të tjera kombëtare që e kanë tundur më shumë portën mike në kompeticionin në fjalë.

Në listë nuk mungon as Kristiano Ronaldo me Portugalinë e tij në 2010-ën ndaj Koresë së Veriut, 7-0.

Mund të tingëllojë e çuditshme, por Hungaria mbanë “kurorën” jo vetëm për vendin e parë në aspektin e fitoreve më të thella në historinë e Kupës së Botës e finalizuar në 1982 ndaj El Salvadorit e mbyllur 10-1.