Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngec Barcelona, Girona e befason brenda në “Camp Nou”

Postuar: 24/09/2018 - 07:09

Girona ka frenuar Barcelonën brenda në shtëpi duke i marrë një pikë me shumë vlerë. Katalanasit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 përballë një ekipi që mendohej se do ta kishin shumë të lehtë fitoren.

Lionel Messi hapi sfidën, por miqtë nuk u dorëzuan duke barazuar dhe kaluar në avantazh me Cristhian Stuani. Barcelona u shtang nga dy golat, por reagoi duke barazuar me Pique.

Deri në fund të ndeshjes vendasit tentuan disa herë për të shënuar, por Girona administroi rezultatin me kujdes duke dalë me një pikë nga ‘Camp Nou’.

Pas javës se pestë Barcelona dhe Reali i Madridit kryesojnë me pikë të barabarta, 13.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2018 - 21:40

Bersant Celina vijon të jetë i rëndësishëm për skuadrën e Swansea në Premiership në Angli.

Postuar: 15/12/2018 - 21:33

Një gol i Karim Benzema, në minutën e 13-të i ka mjaftuar Realit të Madridit për të harruar humbj

Postuar: 15/12/2018 - 07:39

Milani po merr vazhdimisht lajme të këqija.

Postuar: 15/12/2018 - 07:30

Trajneri Kristian Panuçi bëri një vit eksperimente me skuadrën përfaqësuese, kiu afroi shumë lojt

Postuar: 15/12/2018 - 07:24

Partizani tregoi dhe një herë tjetër se është skuadër për titull.

Postuar: 14/12/2018 - 23:04

Portali goal.com ka bërë një renditje të 10 futbollistëve që shquhen si goditësit më të mirë të