BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Sport

Ngjarje e frikshme! Momente tmerri për futbollistin e njohur, tentojnë ta rrëmbejnë dhe ta fusin në bagazhin e makinës në Beograd, identifikohen 2 autorët

Ngjarje e frikshme! Momente tmerri për futbollistin e njohur, tentojnë

Momente tmerri për futbollistin e Fiorentinës, Aleksa Terziç. Mbrojtësi 20-vjeçar, ka kaluar një natë me të vërtet të frikshme, teksa 2 keqbërës tentuan ta fusin në bagazhin e makinës dhe ta rrëmbejnë.

Terziç ndodhej në Beograd, pasi u aktivizua me ekipin U21 të Serbisë në sfidën kundër Rusisë U21. Për fat të mirë, mbrojtësi i skuadrës italiane, ka arritur t’iu shpëtojë keqbërësve, pas një përplasje momentale.

Mediat serbe dhe ato italiane raportojnë se grabitësit kishin përgatitur një plan thuajse perfekt. Ata fillimisht goditën makinën e 20-vjeçarit për ta nxjerrë jashtë kontrollit, teksa më pas zbritën, shkuan te makina e futbollistit dhe tentuan ta fusnin këtë të fundit në bagazh. Terziç arriti t’iu shpëtonte nga duart, duke u arratisur me vrap. Pas këtij momenti 2 grabitësit kanë marrë makinën e tyre tip BMË dhe janë larguar nga vendngjarja.

Futbollisti serb, menjëherë ka lajmëruar policinë, teksa këta të fundit kanë arritur të identifikojnë edhe 2 personat e përfshirë në këtë ngjarje të frikshme!