BREAKING NEWS

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që aplikon ushtria amerikane për të zbular personat e infektuar nga COVID-19

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që
x

Sport

Ngjarje e rëndë/ I afërmi i futbollistit të njohur humb jetën nga Koronavirusi

Ngjarje e rëndë/ I afërmi i futbollistit të njohur humb

Numri i viktimave për shkak të Koronavirusit, vazhdon të rritet. Spanja është shteti i radhës që po përjeton një situatë me të vërtet të tmerrshme.

Në vendin iberikas numri i të infektuarëve rritet me kalimin e orëve, ndërkohë që vazhdojnë të shënohen viktima me numrin që ka arritur në 1000.

Mediat spanjolle raportojnë së fundmi, se ka humbur jetën edhe një i afër i moshuar i mbrojtësit të Realit, Naço. Lajmi është konfirmuar nga vetë vëllai i futbollistit, i cili bën më dije gjithashtu se familja e tij, nuk është e prekur dhe gëzon shëndet të plot.

Siç dihet të moshuarit janë më të rrezikuarit nga ky virus, ndërkohë që i afërmi i mbrojtësit të Realit ka qenë viktima e radhës.

Ngjarje e rëndë/ I afërmi i futbollistit të njohur humb