BREAKING NEWS

Shënohen 124 raste të reja me koronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit

Shënohen 124 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
x

Sport

Ngjarje e rëndë shokon opinionin sportiv/ Gjendet i vdekur 33-vjeçari kampioni i botës, zbardhen shkaqet

Ngjarje e rëndë shokon opinionin sportiv/ Gjendet i vdekur

Tronditet mbarë opinioni sportiv nga një ngjarje e rëndë, vdes në mënyrë tragjike Aleks Pulin, 2 herë kampion bote në disiplinën e snoubord, është gjetur i vdekur në det në Australi, teksa ishte duke ushtruar pasionin e tij, që ishte peshkimi nënujor.

32-vjeçari humbi jetën tragjikisht, teksa ishte një nga më të mirët në botë në sportin e snoubord, madje mbjati edhe flamurin e Australisë në Lojrat Olimpike Dimërore, “Sochi 2014”.

Aleks Pulin

Pulin është gjetur pa ndjenja nga një tjetër peshkatar në det dhe është nxjerrë në breg nga rojet bregdetare. Edhe pse mjekët që mbërritën me urgjencë tentuan ta rikthejnë në jetë nuk ia dolën dot mbanë.