BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Sport

Nis dueli Estoni-Shqipëri në “Air Albania”, ditë eksperimentesh kuqezi

Nis dueli Estoni-Shqipëri në “Air Albania”, ditë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot një miqësore ndaj Estonisë ku trajneri Edi Reja ka vendosur që të bëjë eksperimente. Ndaj ai ka larguar një pjesë të madhe të lojtarëve titullarë, duke preferuar që të shohë emra të rinj përballë estonezëve.

Megjithatë, rreshtimi nuk do të ndryshojë, pasi është i njëjti 3-5-2, ndërsa ka jo pak çudi në përbërje. Në portë e nis Selmani dhe para tij do të jetë treshja Mihaj-Veseli-Bajrami. Ky i fundit ka qenë i grumbulluar me Shpresat dhe nuk figuronte në listën e përfaqësues shqiptare, as pas ndryshimeve të fundit. Në krahë do të jenë Hysaj në të djathtë dhe Hoxhallari në të majtën.

Në mesfushë janë Çokaj dhe Ramadani pak më të tërhequr me Çekiçin që ka barrën e punës në aspektin ofensiv, ndërsa në sulm është dyshja Vrioni-Seferi që e nis nga fillimi me Brojën dhe Uzunin që do të jenë zëvendësues në këtë sfidë.

18’ Tentativë e kuqezinjve për të dalë në krahun e majtë me Hoxhallarin, harkimi i tij ndalet nga Kuri i cili bllokon sferën.

14’ Një harkim në zonë pas një goditje dënimi krijon pak panik te kuqezinjtë, por Selmani del dhe grushton larg katërkëndorit.

9’ Aksionet kuqezi janë përqendruar në krahun e djathtë, me shpërthimet e Hysajt që shfaqet shpesh para. Por mbrojtësi i kuqezinjve nuk gjen hapësirën për të krosuar në zonë, i mbuluar gjithmonë mirë nga mbrojtësit kundërshtarë.

5’ Qarkullim i gjatë i topit për kuqezinjtë, por të cilët për momentin nuk kanë gjetur hapësirën për të goditur portën kundërshtare.

2’ Hoxhallari jep një pasim të gjatë nga e majta për Vrionin, por sulmuesi nuk arrin këtë top në thellësi.

1’ Nis dueli me topin nga qendra të luajtur nga lojtarët e Estonisë.

SHQIPËRIA: Selmani, Veseli, Mihaj, Bajrami, Hysaj, Hoxhallari, Çokaj, Ramadani, Çekiçi, Seferi, Vrioni.
Trajner: E. Reja

ESTONIA: Igonen, Kusk, Paskotsi, Luka, Pum, Sumets, Petson, Miller, Pari, Sorga, Zenjov.
Trajner: T. Haberli