BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

Nis operacioni fshesa te Roma, Kumbulla në listën e lojtarëve që do të largohen

Nis operacioni fshesa te Roma, Kumbulla në listën e lojtarëve

Roma po fillon të përgatisë largimet në merkaton e muajit janar. Janë disa lojtarë të ndryshëm që Tiago Pinto mendon që të largojë për t’i hapur vendin disa alternativave që mund të afrohen në ekip, një prej tyre edhe Fratezi i Sasuolos.

Por Roma do të duhet të respektojë marrëveshjen e nënshkruar me UEFA-n, me klubin që do të duhet të mbyllë balancën mes largimeve dhe blerjeve, në rast se këto të fundit janë më tepër. Kjo është arsyeja pse para blerjeve do të jetë e nevojshme të shitet.

Duke e nisur nga mbrojtja, Kumbulla duhet të ishte pikënisja në rotacionin e Zhoze Murinjos, por në vend të kësaj shqiptari u injorua totalisht nga trajneri, i cili e përdori me pikatore në këtë fillim sezoni dhe bashkë me portierët rezervë është nga futbollistët që ka marrë më pak minuta.

Sipas asaj që shkruan “Corriere dello Sport”, largimi mendohet nga anë e Romës, për të krijuar hapësirë për blerje.

Për mbrojtësin ka interes nga Torino, po jo vetëm pasi disa klube të tjera janë të gatshëm që të investojnë te Kumbulla, por mbi të gjitha Marashi po reziston dhe nuk dëshiron që të lëvizë nga Roma.