Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis shtrimi i tapetit të blertë në “Arenën Kombëtare”, ja kur do të luhet ndeshja e parë (VIDEO)

Postuar: 12/09/2019 - 07:46

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” janë drejt përfudimit.Në nëntor pritet të jetë gati fusha për ndeshjet e kombëtares shqiptare.

Federata Shqiptare e Futbollit, ka publikuar disa pamje duke duket se ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt.
 
“Ditë e mbarë 10 Shtatori, fitore dhe fillimi i shtrimit të tapetit të gjelbërt”, shkruan presidenti i FSHF, Armand Duka.
 
Stadiumi pritet të jetë një ndër më të mëdhenjtë në rajon me një kapacitet prej 22 mijë vendesh.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:36

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit.

Postuar: 07/12/2019 - 17:13

Totenhemi është duke luajtur ndaj Bërnleit në shtëpi e vlefshme për xhiron e 16-të në Premier Lig

Postuar: 07/12/2019 - 07:22

Trajneri i Juventusit Mauricio Sarri, në një dalje për mediat ditën e djeshme tha për gazetarët s

Postuar: 07/12/2019 - 07:20

Partizani do të luajë këtë javë në Ballsh, përballë Bylisit, duke pasur objektiv trepikëshin që d

Postuar: 07/12/2019 - 07:18

Kombëtarja nuk i realizoi objektivat e saj në kualifikueset e Kampionatit Europian të vitit 2020,

Postuar: 06/12/2019 - 23:28

28-vjeçari elbasanas Armando Sadiku i ka dhënë fitoren skuadrës së tij me dopietën e reali

Postuar: 06/12/2019 - 23:19

Sulmuesi Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, pasi s