BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Sport

Nisin lëvizjet dalëse te klubi i Liverpulit, largohen dy lojtarë të formacionit

Nisin lëvizjet dalëse te klubi i Liverpulit, largohen dy lojtarë

Merkato është në prag dhe klubet po nisin lëvizjet e tyre në treg, me shpresën se do të gjejnë elementët e dëshiruar për sezonin e ardhshëm. Nuk ka vetëm lëvizje lojtarësh, por edhe trajnerësh. Madje ka lëvizje edhe atje ku ishte thënë se nuk do të kishte ndryshime, sikurse po ndodh me klubin e Barcelonës, më saktë me pankinën e këtij klubi. Mediat aludojnë se trajneri Ksavi do të largohet e do të vijë Rafa Markez, por ndryshime në pankinë të sigurt do të ketë te Liverpuli, pasi Jurgen Klop e mbylli ciklin e tij në krye të skuadrës së kuqe. Por nuk po largohet vetëm trajneri gjerman, pasi mediat britanike shkruajnë se ka nisur edhe lëvizja dalëse e disa lojtarëve, madje lojtarë formacioni. Kështu, mesfushori Thiago Alkantara dhe mbrojtësi Joel Matip do të largohen në fund të edicionit nga skuadra e Liverpulit. Lajmi është bërë i ditur të premten nga vetë klubi anglez. Spanjolli Thiago iu bashkua Liverpulit në vitin 2020 nga Bajerni i Munihut për 22 milionë euro. Ai në 98 paraqitje për skuadrën angleze ka shënuar tri gola dhe ka kontribuar me gjashtë asistime. 33-vjeçari, Thiago i ka falënderuar gjithë mbështetësit për aventurën e kaluar në “Anfield”. “Vlerësim dhe mirënjohje. Këto janë dy fjalët që më vijnë në mendje ditën kur ju them lamtumirë të gjithëve. Ju faleminderit shumë për mundësinë që më keni dhënë që të jem pjesë e këtij qyteti, këtij klubi dhe këtij komuniteti. Mbështetja e vazhdueshme që kam marrë nga dita e parë ka qenë e pabesueshme. Këto katër vitet e fundit kanë qenë një përvojë mësimi për mua dhe familjen time. Disa fitore, disa humbje, por pa dyshim, një përvojë që më ka ndryshuar jetën”, deklaroi Thiago. Mbrojtësi Joel Matip te Liverpuli u transferua si lojtar i lirë nga skuadra gjermane Shalke në vitin 2016. Kamerunasi me Liverpulin ka shënuar 11 gola dhe ka bërë gjashtë asistime në 201 paraqitje. 32-vjeçari është shprehur i lumtur për periudhën e kaluar te Liverpuli. “Kanë qenë tetë vite të mrekullueshme këtu në Liverpul. Më lejuan të jem pjesë e një historie emocionuese me një trajner të madh dhe një ekip mahnitës në një klub të jashtëzakonshëm. Kemi arritur tituj të mëdhenj dhe kemi tifozët më të mirë në botë”, u shpreh Matip. Me Liverpulin, Matip ka fituar shtatë trofe të mëdhenj duke përfshirë Ligën e Kampionëve në vitin 2019 dhe Premier League në vitin 2020. Mbetet të shihet se si do të jetë Liverpuli i sezonit të ardhshëm, por kjo varet nga trajneri i ri Slot që do të marrë së shpejti detyrën.