BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Sport

Nisin përgatitjet për derbin Partizani-Tirana, shpresohet që të marrin leje për një stadium të mbushur

Nisin përgatitjet për derbin Partizani-Tirana, shpresohet që

Të hënën e javës së ardhshme do të luhet në stadiumin “Air Albania” njëra prej ndeshjeve më të mëdha të sezonit, në fakt derbi i parë sezonal midis Tiranës dhe Partizanit, e para në një seri të gjatë që i pret të dyja skuadrat këtë edicion. Të dy klubet kanë problemet e veta, kanë shqetësimet me grupin dhe probleme të tjera, por kur afron ora e takimit rritet adrenalina, rritet entuziazmi në secilin kamp dhe të dy palët dëshirojnë të marrin maksimumin nga një duel që do të thotë shumë për grupet respektive rivale. Partizani ka pasur probleme deri tani, sepse nuk ka marrë asnjë fitore në 5 ndeshjet e para, pra po vuan në këtë drejtim, kurse Tirana ka moral të lartë që kushtëzohet nga fitorja e fundit me Teutën, fitore që e ngjiti në krye të renditjes me 11 pikë, dy më shumë se Vllaznia e vendit të dytë.

Situata me biletat

Ndeshja do të luhet në “Air Albania” dhe të gjithë tifozët që shpresojnë që të jepet miratimi për një kapacitet prej më shumë se 30% të kapacitetit sipas normës aktualisht në fuqi, diçka që u provua me kombëtaren dhe do të ishte një mëkat i vërtetë që të mos ta gëzonte edhe përballja më e zjarrtë e futbollit shqiptar në nivel klubesh. Ndërkohë mësohet se edhe çmimi i biletave, shitja e tyre nis që këtë të martë, me organizatorët që kanë vendosur shifra tejet të përballueshme. Kështu për sa i përket tribunës qendrore, në sektorin Vip 1 dhe Vip 2 sipas emërtimit zyrtar Ë104 , biletat do të kushtojnë 5000 lekë të reja. Për sa i përket atyre të spostuara më në krahë, gjithmonë në tribunën qendrore, një biletë do të kushtojë 4000 lekë të reja, bëhet fjalë për sektorët Ë 102, 103, 105 dhe 106, teksa përsa i përket skajeve anësore të tribunës qendrore, më konkretisht Ë107 dhe Ë101 çmimi i një bilete do të jetë 3000 lekë të reja. Janë këto çmimet më të shtrenjta, pasi për sektorët ku tradicionalisht pozicionohen tifozët ultrasë, apo thënë në gjuhën popullore pas portave, çmimi i një bilete do të jetë 500 lekë të reja, plotësisht i përballueshëm për tifozët. Ndërkohë gjithë sektori përballë tribunës qendrore, siç rëndom është etiketuar si karshia, me një fushëpamje optimale, do të ketë sërish çmime tejet të justifikuara për një ndeshje derbi, pasi një vend do të kushtojë 1500 lekë të reja. Referuar të dhënave që kanë dhënë vetë klubet, çmimet e biletave sipas tribunave do të jenë: Ë104 – 5000 lekë, Ë102, Ë103, Ë105, Ë106 – 4000 lekë, Ë101, Ë107 – 3000 lekë, E… – 1500 lekë. N…, S…, V… – 500 lekë.

Një lojtar i Partizanit me probleme dokumentacioni

Lojtari i Partizanit, Abubakar Kamara, ka pasur një problem me lejeqendrimin në Shqipëri dhe viza që ka, e detyron të dalë jashtë vendit tonë për t’u rikthyer sërish. Si pasojë, 19-vjeçari nga Bregu i Fildishtë është larguar ditën e djeshme drejt Maqedonisë, që viza e tij të mos digjej. Ndërsa dy lojtarët e tjerë, Maguete dhe Saliou, nuk kanë asnjë problem me dokumentacionin e tyre. Kamara luan si sulmues krahu dhe ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me Partizanin, pasi i bindi drejtuesit gjatë fazës përgatitore në muajt e verës. Megjithatë, duket se Saliou dhe Maguete janë më të favorizuar nga stafi teknik, me dyshen që luajtën edhe kundër Kukësit në sfidën e shkuar.