BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Sport

Një dekadë pa sukses në Mynih, habit Humels: Fitore e ngushtë, i kishim mundësitë për t’i shkatërruar

Një dekadë pa sukses në Mynih, habit Humels: Fitore e

Mats Humels ka patur shansin të djersijë disa herë fanellat e Bajernit dhe Dortmundit në Klasiken e Gjermanisë, aq sa të marrë titullin si lojtari me më shumë ndeshje “Der Klassiker”, plotë 29 të tilla.

Përtej fitores së pastër, “veterani” i verdhezinjve ka lënë vend për përmirësim në menaxhimin e rasteve para portës mike: “Insistimi i ekipit në marrjen e guximit dhe aksioneve të sigurta më pëlqen, ndonëse jo gjithçka shkoi ashtu siç duhet. Sigurisht që i kishim mundësitë të shënonim më tepër gola. Periudha e gjatë prej 10 vitesh që Dortmundi nuk fitonte më Mynih foli qartë se sa të vështira kanë qenë transfertat tona kundër Bajernit. Lojtari që më la mbresa më të larta ishte padiskutim Rierson, jo vetëm te goli, por edhe tek intensiteti që shfaqi në të gjithë ndeshjen”, e mbylli Humels.

Pas një dekade pritjeje, Borusia fitoi sërish në “Allianz Arena”.