BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Sport

Një lajm i bujshëm ka tronditur botën e futbollit, arrestohet ish-presidenti i UEFA-s, zbulohen aferat korruptive që e ‘fundosin’ rëndë legjendën

Një lajm i bujshëm ka tronditur botën e futbollit, arrestohet

Një lajm i bujshëm ka tronditur botën e futbollit. Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini është arrestuar për shkak të dhënies së organizimit të Kupës së Botës 2022 ndaj shtetit të Katarit.

Francezi është pjesë e një hetimi mbi korrupsionin e pretenduar në procesin e ofertimit të Kupës Botërore në Katar, teksa raportohet se 63-vjeçarin, ndodhet aktualisht në paraburgim në një stacion policor në Nanterres, një lagje në kryeqytetin e Parisit.

Ai thuhet se është marrë në ambientet e Zyrës Anti-Korrupsion të Policisë Gjyqësore (OCLCIFF). Katari u emërua si ushtri e Kupës Botërore në dhjetor 2010, por ka pasur një numër të polemikave në lidhje me përshtatshmërinë e tyre.  Akuzat për korrupsion brenda FIFA ngritën pyetje mbi legjitimitetin e ofertës nga Katari.