Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një lajm i bujshëm ka tronditur botën e futbollit, arrestohet ish-presidenti i UEFA-s, zbulohen aferat korruptive që e ‘fundosin’ rëndë legjendën

Postuar: 18/06/2019 - 10:43

Një lajm i bujshëm ka tronditur botën e futbollit. Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini është arrestuar për shkak të dhënies së organizimit të Kupës së Botës 2022 ndaj shtetit të Katarit.

Francezi është pjesë e një hetimi mbi korrupsionin e pretenduar në procesin e ofertimit të Kupës Botërore në Katar, teksa raportohet se 63-vjeçarin, ndodhet aktualisht në paraburgim në një stacion policor në Nanterres, një lagje në kryeqytetin e Parisit.

Ai thuhet se është marrë në ambientet e Zyrës Anti-Korrupsion të Policisë Gjyqësore (OCLCIFF). Katari u emërua si ushtri e Kupës Botërore në dhjetor 2010, por ka pasur një numër të polemikave në lidhje me përshtatshmërinë e tyre.  Akuzat për korrupsion brenda FIFA ngritën pyetje mbi legjitimitetin e ofertës nga Katari.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 15:54

Çelsi e mbylli me fitore turneun “Rakuten Cup” në Japoni.Blutë e Londrës mposhtën Barcelonën me rezultatin 2 me 1, me golat e Abraham dhe Barkli.

Postuar: 23/07/2019 - 07:25

Reali i Madridit është duke bërë një supermerkato me emra të fuqishëm, por edhe blerje që shkojnë

Postuar: 23/07/2019 - 07:24

Ai është një nga lojtarët më të dashur për sportdashësit e Kombëtares kuqezi.

Postuar: 23/07/2019 - 07:22

Partizani është ende në garë në kompeticionet e UEFA-s, pasi formula e garës në Champions lejon q

Postuar: 22/07/2019 - 22:51

Gjykata ka vendosur të mos dënojë Cristiano Ronaldon i cili akuzohet për përdhunimin e Kathryn Ma

Postuar: 22/07/2019 - 19:16

Ishte totalisht i përkushtuar me Argjentinën në Kupën e Amerikës Latine, por sërish dështoi.

Postuar: 22/07/2019 - 17:48

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një njoftim zyrtar ku bën me dije se kërkohet një spons