BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Sport

Një nga boksierët më të mirë në botë infektohet me Covid-19 përpara ndeshjes, ishte plotësisht i vaksinuar

Një nga boksierët më të mirë në botë

Kampioni i boksit, Oscar de la Hoya është shtruar në spital, i infektuar me Covid-19, dhe si rrjedhojë është detyruar të shtyjë ndeshjen kundër Vitor Belfort, e programuar për t’u zhvilluar javën e ardhshme.

Amerikani, i tërhequr nga boksi në vitin 2009, kishte planifikuar një përballje luksi kundër ish-kampionit të UFC, në Los Anxhelos, por pasi u diagnostikua me koronavirus të premten, iu desh të shtrohej në spital për shkak të gjendjes së rënduar.

48-vjeçari publikoi një videomesazh në Twitter ku shpjegoi gjendjen e tij nga spitali.

“Doja që ta dëgjonit drejtpërdrejt nga mua që, pavarësisht se jam plotësisht i vaksinuar, jam infektuar me Covid dhe nuk do të mund të ndeshem fundjavën e ardhshme”, tha ai.

Kujtojmë se De la Hoya është vlerësuar si boksieri i 29-të më i mirë në botë dhe gjatë karrierës ka fituar 11 tituj botërorë, në 6 pesha të ndryshme. Ai u bë i famshëm fillimisht pasi fitoi titullin olimpik në Barcelonë në vitin 1992, pak muaj pasi kishte marrë diplomën e shkollës së mesme.