Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një ngjarje e pazakontë/ Ka shfrytëzuar identitetin e rremë për të shkuar me 23 femra, sozia e Mesit bën namin në Iran

Postuar: 26/06/2019 - 10:10

Një ngjarje pazakontë ka ndodhur me sozinë e yllit argjentinas Lionel Mesi. Një djalosh iranian, i quajtur Reza Parastesh, i cili u bë i famshëm në rrjetet sociale për shkak të ngjashmërisë me futbollistin e Barcelonës, ka shfrytëzuar identitetin e rremë të Mesit, për t’u takuar me femra dhe për të kryer marrëdhënie me plot 23 prej tyre.

E gjithë historia kjo filloi dy vjet më parë kur babai i tij i propozoi që të merrte një fanellë të Mesit dhe të pozonte me të. Fotografia u bë shpejtë virale si “Mesi i rremë”.

Pas famës së tij, iraniani lyeu flokët dhe mjekrën ngjashëm si Mesi, duke u bërë identik si ai. Tashmë loja ka mbaruar, teksa Reza është denoncuar në autoritetet përkatëse të shtetit iranian.

maxresdefault-15-696x392
18301018_1528040093903756_6081806742352554172_nScreenshot_2-45

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 09:46

Kampioni i Ballkanit në sportin e xhudos, Indrit Çullhaj ka folur së fundmi në lidhje me teorinë se përpara çdo ndeshje meshkujt nuk duhet të kryejnë marrëdhënie seksuale.

Postuar: 17/10/2019 - 08:45

Një duel në ring i kushtoi jetën boksierit amerikan Patric day.

Postuar: 17/10/2019 - 07:25

Katalonja kërkon pavarësinë nga Spanja prej disa vitesh.

Postuar: 17/10/2019 - 07:24

Shqipëria bëri dy ndeshje spektakolare në këtë raund të eliminatoreve të Kampionatit të ardhshëm

Postuar: 17/10/2019 - 07:22

Dje u nda nga jeta një prej ikonave të futbollit shqiptar, ish-lojtar i Partizanit dhe skuadrës k

Postuar: 16/10/2019 - 23:52

Trajneri i Kombëtares Shqiptare ka folur në një intervistë të gjatë për “Radio Sportiva&rdq

Postuar: 16/10/2019 - 20:12

Legjenda e futbollit, Hristo Stoichkov, ka shprehur keqardhjen mbi koret raciste gjatë ndeshjes B