Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një problem i ri u del në 'skenë'/ Klubi i madh rrezikon përjashtimin nga Champions!

Postuar: 11/01/2019 - 11:21

Një problem i ri ka dalë në skenë për Manchester Cityn.
 
Siç dihet prej kohësh, klubi i njohur anglez ka probleme sa i përket Fair-playt financiar.
 
Tani situata duket më serioze se kurrë.
 
Kjo për faktin që drejtuesit e klubit nuk kanë mundur të rregullojnë bilancet e tyre mund të sjellë përjashtimin nga kompeticionet europiane.
 
Gazeta belge “Sport and Strategy” ka raportuar se ekipi i “qytetarëve” rrezikon përjashtimin nga Champions League.
 
Një gjë e tillë është bërë publike dhe nga Ives Leterme, drejtori i komitetit të kontrollit financiar të UEFA-s.
 
Ai shprehet:
 
Nëse akuzat do të konfirmohen, problemi do të ishte serioz. Po, mund të ketë dhe sanksionime të rënda, si përjashtimi nga kompeticionet europiane”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 10:58

Ekipi i madh anglez ka parakaluar Real Madridin si skuadra më e shtrenjtë në futbollin botëror. Man.City është skuadra më vlerën më të madhe sot në botën e futbollit.

Postuar: 18/01/2019 - 07:39

Luka Modriç ishte lojtari më i mirë në botë gjatë vitit 2018.

Postuar: 18/01/2019 - 07:38

Tirana dhe Partizani kanë një derbi të mirëfilltë midis tyre.

Postuar: 18/01/2019 - 07:37

Trajneri Karlo Ançeloti theksoi pak ditë më parë se Elseid Hysaj ishte pjesë e Napolit dhe pavarë

Postuar: 17/01/2019 - 18:40

Policia në Gana ka njoftuar sot se disa persona të armatosur teksa lëviznin me një motor kanë q

Postuar: 17/01/2019 - 18:37

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe jo vetëm.

Postuar: 17/01/2019 - 17:35

Barcelona ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar nga “El Mundo” se ka aktivizuar një