BREAKING NEWS

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka bërë me gjak nuk do i vlejnë atje në gropë. Jam gati të dorëzohen në autoritetet shqiptare nëse Sali Berisha...

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka
x

Sport

Një problem i ri u del në 'skenë'/ Klubi i madh rrezikon përjashtimin nga Champions!

Një problem i ri u del në 'skenë'/ Klubi i madh
Një problem i ri ka dalë në skenë për Manchester Cityn.
 
Siç dihet prej kohësh, klubi i njohur anglez ka probleme sa i përket Fair-playt financiar.
 
Tani situata duket më serioze se kurrë.
 
Kjo për faktin që drejtuesit e klubit nuk kanë mundur të rregullojnë bilancet e tyre mund të sjellë përjashtimin nga kompeticionet europiane.
 
Gazeta belge “Sport and Strategy” ka raportuar se ekipi i “qytetarëve” rrezikon përjashtimin nga Champions League.
 
Një gjë e tillë është bërë publike dhe nga Ives Leterme, drejtori i komitetit të kontrollit financiar të UEFA-s.
 
Ai shprehet:
 
Nëse akuzat do të konfirmohen, problemi do të ishte serioz. Po, mund të ketë dhe sanksionime të rënda, si përjashtimi nga kompeticionet europiane”.