BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Sport

Një rekord i pabesueshëm vjen nga Spanja! Njihuni me futbollistin që ka 4 sezone që nuk bën asnjë ndeshje pushim

Një rekord i pabesueshëm vjen nga Spanja! Njihuni me futbollistin

Një rekord i pabesueshëm vjen nga Spanja dhe protagonist ka futbollistin e Atletiko Bilbaos, Injaki Uilliams.

26-vjeçari ka 4 sezone që luan çdo ndeshje në La Liga. Uilliams është i pazëvëndësueshëm tek ekipi spanjoll dhe nuk ka pushuar asnjëherë.

Në katër sezonet e fundit Uilliams nuk ka humbur asnjë ndeshje, as për shkak dëmtimi, as lënjeje pushim.

1552 ditë kanë kaluar që nga hera e fundit kur lojtari i Atletiko Bilbaos ka humbur një ndeshje në La Liga.

Uilliams ka shënuar 6 gola dhe ka dhururar një assist për shokët e ekipit. Padyshim një rekord absolut.