BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Sport

Një serb në krye të Skënderbeut, Takaj i beson Gvozdenoviçit

Një serb në krye të Skënderbeut, Takaj i beson

Skënderbeu ka bërë ndryshime në pankinë. Pas largimit të trajnerit Migen Memelli, klubi korçar ka sjellë një njohje të vjetër. Bëhet fjalë për mbrojtësin Ivan Gvozdenoviç, i cili jo vetëm ka përvojë si lojtar në Shqipëri, por ka qenë edhe në funksione të stafit teknik në Tiranë dhe në Kukës, pra ai e njeh mentalitetin dhe njëherësh organizimin e futbollit shqiptar. Për këtë arsye, goditja e Skënderbeut në pankinë, duke afruar Gvozdenoviç, është një sinjal që klubi dëshiron të rikthehet me ambicie të reja, së pari me objektiv për t’u rikthyer në superligë.

Gvozdenoviç, njohje e vjetër e Takajt

Serbi Ivan Gvozdenoviç ka marrë drejtimin e skuadrës së Skënderbeut! Lajmin në fjalë e ka bërë publik vetë klubi korçar në një postim në rrjetet sociale. Skënderbeu thekson se Gvozdenoviç rikthehet në Korçë, por tashmë në rolin e trajnerit. “Ivan Gvozdenoviç, zyrtarisht bardhekuq. Presidenti Ardjan Takaj ka prezantuar sot teknikun e ri bardhekuq. Fillimisht Presidenti bardhekuq ka falënderuar ish trajneri Migen Memelli për punën e zhvilluar në klub dhe me pas vijoi me prezantimin e trajnerit të ri. Në fjalën e tij trajneri Ivan Gvozdenoviç është shprehur i lumtur që rikthehet në Korçë, tashmë ne rolin e trajnerit. ‘Jam i lumtur që ndodhem këtu, Korça është e ftohtë, por jam ndjerë ngrohtë sapo kam shkelur në stadium. Skënderbeu është një klub i madh dhe ne na takon të rikthejmë klubin sërish në nivelet e mëparshme. E njoh grupin, kemi kualitete por duhet të punojmë me anën psikologjike dhe mentalitetin e lojtarëve. Ne jemi Skënderbeu, si në ndeshjet në shtëpi por edhe jashtë do të shkojmë vetëm për fitore’, u shpreh trajneri bardhekuq. Mirë se vjen Ivan!”, shkruhet në postimin e Skënderbeut. Duket qartë se rikthimi i Gvozdenoviçit ka ngjallur interes dhe duhet që ky optimizëm të japë frytet e duhura, në të kundërt sezoni mund të shkojë në dështim.

Objektivi i klubit

Skënderbeu ra një sezon më parë nga Superiorja dhe tani gjendet në Kategorinë e Parë, por pa shumë pretendime, pasi starti i sezonit ka qenë i dobët dhe skuadra korçare ndodhet larg pretendentëve që janë Flamurtari e Dinamo, apo dhe Korabi e Besa e Kavajës. Por Skënderbeu ka një emër të mirë, një presidencë që nuk e ka braktisur, si dhe një klub të organizuar e me strategji të mirëfilltë në treg. Skënderbeu synon të rikthehet në elitë por këtë edicion duket e vështirë. Megjithatë, klubi nuk ka hequr dorë nga objektivat e tij madhore dhe do të tentojë deri në fund ta realizojë këtë, por kjo kërkon sforco si dhe një merkato shumë të fuqishme në janar, për të përmirësuar treguesit. Ardhja e Gvozdenoviçit është bërë me qëllim për të ndryshuar gjendjen, e cila nën trajnerin Memelli pati menaxhim të mirë, por jo me rezultate maksimale. Pra stafi bëri ndryshime për të larguar krizën e lojës e të rezultateve dhe për t’i dhënë grupit një frymëmarrje të re. Tekniku serb e njeh ambientin sepse ka luajtur me korçarët, ndaj është një lëvizje që ngjall interes. Padyshim që tekniku serb është profesionist dhe do të aplikojë metodat e tij për ta gjallëruar lojën e ekipit.